Zeynep Gürcanlı dış politika yazılarıyla DÜNYA'da…

“Yedi Düvel” köşesiyle dış politikanın nabzını tutacak olan Zeynep Gürcanlı’nın ilk yazısı cumartesi DÜNYA+'da..

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Duayen gazeteci Zeynep Gürcanlı artık DÜNYA'da… “Yedi Düvel” köşesiyle dış politikanın nabzını tutacak olan Gürcanlı’nın ilk yazısı cumartesi günü DÜNYA+'da...

Petit Ecole ve Tevfik Fikret Lisesi mezunu olan Zeynep Gürcanlı, üniversite eğitimini ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı.

Gazetecilik kariyerine 1991 yılında başlayan Gürcanlı, Anadolu Ajansı’nda dış haberler muhabiri olarak görev alıktan sonra, Hürriyet gazetesinde diplomasi muhabiri olarak çalıştı. Gürcanlı Star gazetesinde önce diplomasi muhabiri, ardından da dış politika yazarı olarak görev yaptıktan sonra The New Anatolian ve Vatan gazetelerinde de yine dış politika alanında çalıştı.

Hürriyet Gazetesi’nde dijital gazetecilik kariyerine başlayan ve bir süre gazetenin internet bölümünün Ankara temsilciliğini yapan Gürcanlı, 5 yıl Sözcü Gazetesi’nde internet Ankara temsilcisi ve dış politika yazarı olarak çalıştı.

Diplomasi Muhabirliği Derneği’nin üç dönem başkanlığını yapan Gürcanlı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti ile, Parlamento Muhabirleri Derneği üyesi. Gürcanlı, İngilizce ve Fransızca biliyor.