19 °C

'Süt Ürünleri Tanıtım Grubu' kuruluyor

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, bünyesinde barındırdığı 'Kanatlı Tanıtım Grubu'na 'Süt Ürünleri Tanıtım Grubu'nu da ekliyor

'Süt Ürünleri Tanıtım Grubu' kuruluyor

İSTANBUL - İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ahmet Tuncay Sagun, 4'üncü kez başkan seçildi. Genel kurulda alınan bir diğer önemli karar ise 'Süt Ürünleri Tanıtım Grubu'nun oluşturulması oldu. Üyeler 'Süt Ürünleri Tanıtım Grubu'nun oluşturulması çalışmalarının başlatılmasına oy birliğiyle onay verdi.

Genel kurulda üyelere seslenen Başkan Sagun, 2013 yılında İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği olarak 2 milyar dolarlık dış satışa imza attıklarını, 2014'te ise 2.5 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi. Sagun, "2023 yılı için hedeflediğimiz 2.5 milyar dolarlık ihracata bu yıl ulaşacağız. Bu nedenle 2023 hedefimizi de 5 milyar dolara yükselttik. Bu rakamlara ulaşacağımıza inanıyorum" dedi.

İhracatı gönül çatısı artıracak

Sagun, başkanlığı döneminde bünyelerinde kurulan 'Kanatlı Tanıtım Grubu'nun (KTG) çok aktif çalışarak başarılı işlere imza attığını belirterek, "Şimdi KTG'nin yanında 'Süt Ürünleri Tanıtım Grubu'muzun da kurulmasına destek vereceğiz. Burası gönül çatısı. Birlikte çalışarak ihracatımızı daha iyi yerlere götüreceğiz. Ülkemize yüzde 100 katma değer sağlayacağız" şeklinde konuştu. Genel kurulda oy birliğiyle başkanlığa yeniden seçilen Sagun'un yeni yönetim listesi ise şu şirketlerden oluştu: Has Tavuk Gıda, Orvesa Gıda, Liman Entegre, Sen Tarım, Bu Piliç, Banvit, Emre Piliç, Rella Gıda, Akşeker Gıda, Kaanlar Gıda.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap