21 °C

ASELSAN, Güney Afrikalı şirketle anlaştı

ASELSAN, Güney Afrika Cumhuriyetinin en büyük savunma şirketlerinden Paramount Advanced Technologies ile işbirliği anlaşması imzaladı

ASELSAN, Güney Afrikalı şirketle anlaştı

ANKARA - ASELSAN, Paramount Advanced Technologies (PAT) ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu kapsamda şirketler, ürünleri, teknolojileri ve yetenekleri için küresel savunma pazarda iş fırsatlarını birlikte değerlendirecek. 

Milli savunma sanayi şirketi ASELSAN, Güney Afrika Cumhuriyetinde düzenlenen Uluslararası Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı'na (AAD) katıldı. Dünya çapında yaklaşık 400 firmanın katıldığı fuarda hem kapalı, hem de açık alanda ürünlerini sergileyen ASELSAN, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. 

Edinilen bilgiye göre, fuarda, ASELSAN ile Güney Afrika Cumhuriyetinin en büyük savunma şirketlerinden "Paramount Advanced Technologies" ile işbirliği anlaşması imzalandı.  

Yerel ve uluslararası pazarlarda birlikte hareket edecekler

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat ve Paramount Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ivor İchikowitz'in şahitliğinde gerçekleşen imza töreninde, anlaşma, PAT üst yöneticisi Carlo Gagiano ve ASELSAN Strateji ve Uluslararası İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özcan Kahramangil tarafından imzalandı. 

Söz konusu anlaşmayla iki şirket, yerel ve uluslararası pazarlarda birlikte hareket etme konusunda görüş birliğine vardı. Gelecek dönemde şirketler, ürünleri, teknolojileri ve yetenekleri için küresel savunma pazarında iş fırsatlarını birlikte değerlendirecek. Anlaşmanın, iki şirketin birlikte hayata geçireceği pek çok projenin önünü açacağı değerlendiriliyor.