4 °C

Bahreynli botanik firması toprak saksılar ithal edecek

Bahreyn'de 40 yıldır canlı çiçek ve sebze meyve fidanları, bahçe malzeme ve ekipmanları icaretini yapmakta olan bir firma toprak çiçek saksıları konusunda Türkiye'den düzenli çalışabilecekleri haftalık sevkiyatlar yapabilecek tedarikçiler aramaktadır.

Bahreynli botanik firması toprak saksılar ithal edecek

Bahreyn'de 40 yıldır canlı çiçek ve sebze meyve fidanları ticaretinin yanında her çeşit bahçe malzeme ve ekipmanları, zirai aletlerin de ticaretini yapmakta olan bir firma toprak çiçek saksıları konusunda Türkiye'den düzenli çalışabilecekleri haftalık sevkiyatlar yapabilecek tedarikçiler aramaktadır.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sir/Madam,

We are interested in clay pots.
Meanwhile, we wish to give a brief introduction about our company.
We are one of the leading Importer & Trader of Agro-horticultural products and fresh flowers distributor, plants (artificial & natural), all type of flower/vegetable/fruit seeds, all type of grass seeds, flowers bulb, in the KINGDOM OF BAHRAIN, for the past 4 decades.
The range of products include Fresh flowers arrangement, Agriculture Machineries, Garden Tools (manual & electrical), Garden decorative materials, Water Pumps, Sprayers, Irrigation Items etc
which are been sold out through our Garden Centre that is considered one of the largest Garden Center in the KINGDOM OF BAHRAIN.
Apart from these products we deal with wide range of Pesticides, Fungicides, Insecticides, fertilizers, composts, manure, NPK, peat moss, clay and terracotta pots etc.

Hope the above will give you an idea about our activities as we wish to deal with your company for the supply of Fresh flowers on weekly basis.
We would like you to please send us your latest catalogue/leaflet, full details of your export prices and terms of payment.
While preparing the price list kindly take in to consideration that we intend to import on weekly basis.

Awaiting to hearing from you soon and hope to begin a mutually beneficial business relationship with your company.

Thanks and best regards,

https://www.turkishexporter.net/en/Leads/356791_clay-flower-pots-offer-request-from-bahrain

Bu ihracat fırsatı/talebine erişmek istiyorsanız; %80 oranına çıkan hibe desteklerinden, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) toplu üyelik desteği kapsamında yararlanabilirsiniz. Lütfen bilgi için form doldunuz ve 444 23 99'u arayıp bilgi isteyiniz.

Başvuru Formu Linki : https://turkishexporter.net/tr/contact

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.