15 °C

Eşarplarımız Brunei’den talep ediliyor

Brunei Sultanlığı’ndan irtibata geçen bir müşteri Türk malı kare eşarp çeşitleri ithal etmek istediğini belirterek fiyat teklifi talep ediyor.

Eşarplarımız Brunei’den talep ediliyor

Türkiye - Brunei ilişkileri dostluk prensipleri çerçevesinde sürdürülmektedir. Bandar Seri Begavan Türk Büyükelçiliği 15 Ekim 2013 tarihi itibariyle faaliyete başlamıştır. Brunei’nin Ankara Büyükelçiliği de 8 Ocak 2014 tarihinde çalışmalarına başlamıştır.

Brunei çok sıkı bir islami monarşi ile yönetilmektedir. Toplumsal yaşam, bireylerin davranış biçimleri de islami kurallara göre şekillenmiştir. Ülkede alkol kullanımı yasaktır. Cuma günleri tüm işyerleri kapalıdır. Diğer yandan, Brunei vatandaşları için aile kavramı, büyüklere ve mevki sahibi kişilere saygı; utanç ve onur kavramları çok büyük önem taşımaktadır. Bireyi ve karşısındakini utandıracak davranışlardan uzak durmak, bu durumlara yol açmamak için, sabırsızlık, kızgınlık, huzursuzluk gösteren tavır ve davranışlarda bulunmaktan kaçınmak ortak özellikleridir.

Sultan Bolkiah’ın 2012 yılında ülkemizi ziyareti sırasında “Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılması Anlaşması” imzalanmıştır. Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türk vatandaşlarının Brunei Darussalam’e yapacakları 30 güne kadar olan seyahatleri için vize gerekmemektedir.

Brunei’nin en önemli gelir kaynağı petrol ve doğal gazdır. Bunların GSYİH’ye katkısı %50’nin üzerindedir ve ihracatın %90’ından fazlasını kapsamaktadır. Asya ekonomileri arasında kişi başına gelirin en yüksek olduğu ülkelerden birisidir. Hükümet vatandaşlarının tüm sağlık hizmetlerini ve üniversite dahil tüm eğitim masraflarını karşılamaktadır.

Brunei Sultanlığı’ndan irtibata geçen bir müşteri Türk malı kare eşarp çeşitleri ithal etmek istediği belirterek fiyat teklifleri talep etmektedir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Assalamualaikum, I’m interested to know how much Square Turkish Scarves with size 90x90, material Rayon Silk with high quality.

http://turkishexporter.net/en/Leads/345804_square-turkish-scarves-requested-from-brunei

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Değerli İhracatçımız, bu ve benzeri yüzlerce yurt dışı talep ve ihracat fırsatlarına sürekli ve ücretsiz erişebilmek için üyesi bulunduğunuz; Ticaret ve Sanayi Odası, İhracatçı Birliği ve İş dernekleri aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı ihracat desteklerini kullanabilirsiniz.

Lütfen bağlı bulunduğunuz bu tür dernekler aracılığıyla Turkishexporter.Net'e başvurunuz...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap