9 °C

Gürcistanlı firma ilaç için etkin madde istiyor

Gürcistan’da medikal ilaç üretimi yapmakta olan bir firma, kullandıkları etkin maddelerin Türkiye’den temini konusunda tedarikçiler arıyor.

Gürcistanlı firma ilaç için etkin madde istiyor

Gürcistan’da medikal ilaç üretimi yapmakta olan bir firma, imalatlarında kullandıkları etkin maddelerin Türkiye’den temini konusunda araştırma yaptıklarını ve tedarikçilerden acil fiyat teklifleri beklediklerini beyan etti.

Türkiye-Gürcistan arasındaki ticaret sürekli bir artış eğilimi gösterse de iki ülke arasındaki dış ticaret rakamları ve Türkiye’nin Gürcistan’daki yatırımlarının miktarı potansiyelin altındadır. Türk firmalarının Gürcistan faaliyetlerindeki temel sıkıntısı finansman sorunudur. Ayrıca Gürcistan’da modern bankacılık sisteminin yerleşmemiş olması nedeniyle nakit hareketlerinde ve akreditif işlemlerinde sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bunun yanında kambiyo mevzuatının yetersizliği para transferlerinde zorluklara neden olmaktadır.

Ülkede bağımsızlığın ardından, 1993 yılında ekonomide yapısal değişim süreci başlatılmıştır. Yapısal değişim süreci ilk aşamada bir program üzerinde anlaşılamaması nedeni ile küçük ölçekte kalmış, 1995 yılında Şevardnadze’nin iktidara gelmesi ile birlikte ciddiyet kazanmıştır. 1995 yılında IMF desteğinde bir reform programı uygulanmaya başlanmıştır. Gürcistan 2000 yılında dış ticaretini canlandırmak ve ticaret politikalarını belirgin hale getirmek için Dünya Ticaret Örgütü’ne (WTO) üye olmuştur. 2002 yılında IMF’nin de baskıları sonucu vergilerini yeniden düzenlemeye gitmiştir. 2015 yılı verilerine bakıldığında ülkenin milli gelirinin % 2,01 oranında büyüdüğü görülmektedir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

This is Nina from *****. This is Pharmacology factory in Georgia.
As I’ve been informed Turkey may supply some APIs & we need purchase APIs (substances) for production of medicines.
At this time we need the following in urgent way please..
I am sending you the list & if you are able to help me I will appreciate that.
All these API we need Injunction Grade! If you produce these ones, please send me  AIR CIF Tbilisi prices & COAs as well. Also please note that COAs we need PH & microbial limit indicated in it.
The first 2 APIs are very urgent.
L-lysin – CAS 56-87-1 – Inj. Grade  10 kg
Ademetionine 1,4-butanedisulfonate - CAS no. 17176-17-9 Inj. grade 20 kg
Oxacillin sodium salt CAS 1173-88-2  injection grade 250 kg
Ampicillin sodium   // CAS No.:69-52-3  injection grad  250 kg
Cefazolin sodium  /CAS:27164-46-1    injection grade 250 kg
Ceftriaxone Sodium CAS: 104376-79-6 inj. Grade 200 kg
Dexametasone Inj.Grade CAS: 2392-39-4 Inj. Grade 500gr.
Regards,

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/341160_pharmaceutical-active-materials-request-from-georgia

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Değerli İhracatçımız, bu ve benzeri yüzlerce yurt dışı talep ve ihracat fırsatlarına sürekli ve ücretsiz erişebilmek için üyesi bulunduğunuz; Ticaret ve Sanayi Odası, İhracatçı Birliği ve İş dernekleri aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı ihracat desteklerini kullanabilirsiniz.
Lütfen bağlı bulunduğunuz bu tür dernekler aracılığıyla Turkishexporter.Net'e başvurunuz...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap