10 °C

Küp şekerimizin kullanımı dünyada yaygınlaşıyor

Kuveyt’te 60 yıldır gıda maddeleri toptancılığı yapmakta olan firma Türkiye’den kesme şeker ithal etmek istediklerini beyanla beyan etmiştir.

Küp şekerimizin kullanımı dünyada yaygınlaşıyor

Kuveyt’te 60 yıldır gıda maddeleri ve genel tüketim malzemeleri ithalatı ve toptancılığı yapmakta olan bir firma Türkiye’den paketli kesme şeker ithal etmek istediklerini beyanla bu konuda düzenli ve uzun süreli çalışabilecekleri üreticiler aradıklarını belirtmiştir.

Çoğu yabancı ürünün pazarlaması yerel acente ya da dağıtımcı kanalıyla yapılmaktadır. Komisyon ile çalışan temsilci ya da acenteler kişisel bağlantıyı korumak için yabancı ortakları ile beraber düzenli olarak müşterilerini ziyaret etmektedir.

Yerel pazarda rekabetçi olabilmek için Kuveyt’teki temel satış faktörleri; fiyat, kalite, etkili satış sonrası hizmet, ödeme koşulları, indirimler ve iş bağlantılarıdır. Kuveyt’te her çeşit ürünü doğrudan ithal ederek çeşitli dağıtım kanallarına pazarlayan bir çok aracı firma olduğu gibi, gıda, tekstil gibi genel tüketim ürünlerinin hem ithalatını hem de satışını gerçekleştiren büyük zincir marketler de bulunmaktadır.

Kuveytli ithalatçıların belirlemiş oldukları kar marjından fedakarlık etmeye yanaşmadıkları ve kar marjlarını düşürmek yerine, ithalat yaptıkları ülke veya firmaları değiştirmeyi tercih ettikleri hususu fiyat belirlenirken gözönünde bulundurulmalıdır.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sir,
At first we would briefly like to introduce our company
as one of Kuwait’s oldest established business houses specializing in import of all kinds of foodstuff and related consumer goods
and have been enjoying an excellent reputation in our market for the past 60 years.
We are very much interested in working with your company in Sugar cubes, Wrapped sugar cubes, all in consumer packing.
If you are able to supply us, we would appreciate at first, receiving your company’s illustrative catalogue, detailing entire range of products,
you can offer us, together with their best C&F Kuwait prices, with maximum shelf life, for our study, indicating complete packing specifications.
We now look forward to your reply and with our best wishes we remain.
Yours faithfully,

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/339729_wrapped-sugar-cubes-import-inquiry-from-kuwait

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.