14 °C

Maldivler için inşaat malzemeleri ithalat talebi

Maldivler’den irtibata geçen firma yapı ve inşaat malzemeleri temini konusunda düzenli olarak çalışabilecekleri Türk firmalar arıyor.

Maldivler için inşaat malzemeleri ithalat talebi

Maldivler’e ihracatımız 2015 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık %133 oranında artarak 18 milyon dolar olmuştur.

Maldivler ekonomisi uzun yıllardır yardım almaktadır. Beklenenden az turist gelmesi ve beklenenden az balık ihracatı gerçekleşmiş olması, sosyal ihtiyaçlar, devlet destekleri ve memur maaşları ile ilgili hükümet harcamalarındaki artış ile birleşince ödemeler dengesi krizi yaşanmış ve 79,3 milyon dolarlık IMF Stand by anlaşması ile aşılmıştır.

Toplam ithalatı 2 milyar dolar civarında olup, temel gıdadan otel ihtiyaçlarına kadar pek çok şey ithal edilmektedir. Maldivlerdeki turistik otellerin çoğu ihtiyaçlarını denizaşırı ülkelerden kendileri tedarik etse de ticaret merkezi başkent Male’dir. Maldivler ekonomisi geniş ölçüde deniz ürünleri ihracatı ile sanayi malları ithalatına bağımlıdır.

Maldivler’den irtibata geçen bir firma yapı ve inşaat malzemeleri temini konusunda uzun dönem düzenli olarak çalışabilecekleri Türk firmalar aradıklarını deklare etmiştir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sir/Madam,
We are looking for a party supplying of construction materials
on flexible terms and condition that we can do business sustain-ably for long time.
Looking forward to hear from you soon
Warm regards

http://turkishexporter.net/en/Leads/344566_construction-materials-requested-for-maldives

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Değerli İhracatçımız, bu ve benzeri yüzlerce yurt dışı talep ve ihracat fırsatlarına sürekli ve ücretsiz erişebilmek için üyesi bulunduğunuz; Ticaret ve Sanayi Odası, İhracatçı Birliği ve İş dernekleri aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı ihracat desteklerini kullanabilirsiniz.
Lütfen bağlı bulunduğunuz bu tür dernekler aracılığıyla Turkishexporter.Net'e başvurunuz...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap