Mısır, Türkiye’den lastik ithal edecek

En büyük ihracat pazarının Türkiye olduğu bilinen Mısır’dan bugün bir ithalat talebi geldi. Mısırlı firma, Türkiye’nin en büyük e-ihracat platformu TurkishExporter’a bıraktığı ilanla Pirelli marka lastik satın alacaklarını belirtti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye ile arasındaki ticaret hacmi 10 milyar dolara ulaşan Mısır, neredeyse her sektörden alım ilanlarını TurkishExporter’da yayınlamaya devam ediyor. Uzun bir aradan sonra iki ülke arasında yeniden bir büyükelçi atanması kararı ise bu ticari ilişkileri olumlu yönde etkiliyor.

Türkiye ile Mısır’ın aralarındaki ticareti daha fazla artırması hedeflenirken, taşımacılık sektöründe hizmet veren Mısırlı şirket, Türkiye’deki üreticilerden bir istekte bulundu. 

Şirket bıraktığı alım talebiyle Türkiye’den Pirelli marka lastik satın alacaklarını belirtti. Mısır’dan gelen bu ihracat fırsatını değerlendirecek olan üreticiler, Forie’de bir demo üyelik başlatıp ithalatçı firmanın detaylarına ulaşabilirler.

Mısır’a kolay ihracat

Forie tarafından sunulan “Forie Databank” ile Türk üreticiler ve ihracatçılar artık Mısır pazarına daha kolay ve etkili bir şekilde buradan ulaşabiliyorlar.

Bir ihracat adres bankası gibi hizmet veren Forie Databank ile Mısır’daki ithalatçılar, toptancılar ve perakendeciler potansiyel iş ortaklarına hızla erişim sağlıyor. Tarım makinelerinden, yapı ve inşaata kadar sayısız sektörü içinde bulunduran Forie Databank, Türk işletmelerinin Mısır pazarındaki fırsatları keşfetmelerine yardımcı oluyor.