12 °C

Mısırlı firma, Türkiye’den peynir almak istiyor

Mısırlı firma Türkiye’den gouda ve edam peynir çeşitleri satın almak istediğini bildirdi

Mısırlı firma, Türkiye’den peynir almak istiyor

Mısırlı bir firma Türkiye’den gouda ve edam peynir çeşitleri satın almak istediğini ve en kısa sürede fiyat teklifi talep ettiklerini beyan etti..

Mısır iş yapma ortamını yabancı yatırımcılar için kolaylaştırmak için son yıllarda ciddi reformlar başlatmıştır. Dünya Bankası IFC’nin değerlendirmesine göre 2004–2005 döneminde gümrük işlemlerinin reformu yönünden dünyada birinci sırada yer almıştır.

Mısır DTÖ kurallarına uyum sağlamak için son yıllarda hem gümrük tarifelerinde, hem tarife dışı engellerde hem de dış ticaret işlemlerinin yürütülmesinde uluslararası standartlara yaklaşan bir politika izlemektedir. Bu kapsamda gümrük tarifelerinde kademeli olarak önemli indirimler yapılmaktadır. Mısır’ın ithal ettiği ürünlerin pek çoğu %15’in altında gümrük oranı ile giriş yapmaktadır. Ortalama gümrük oranı ise % 5,5’dir. Halen %40 ve üzeri gümrük vergisi bulunan ürünler taşıtlar, alkol ve tütündür. Hazır giyim ürünleri de yaklaşık %30 oran ile göreceli olarak yüksek vergili ürünlerdendir. Yapılan iyileştirmelere rağmen Mısır gümrüklerde halen tam otomasyona geçilememiştir ve ciddi bir bürokrasi vardır.

Mısırlı tüketiciler ülkelerinin dışa açılması ve TV, Internet, turizm gibi açılımlar sayesinde diğer ülkelerde üretilen ve tüketilen ürünlerden, hizmetlerden ve yaşam tarzlarından haberdar olmaya başlamıştır. Ülkenin iç pazarı genel ekonomi ve ticaret, özelleştirme, dış ticaret, gümrüklerde aşamalı liberalleşmeyi getiren yasal düzenlemeler ve COMESSA, GAFTA, AB Ortaklık Anlaşması ve ABD ile QIZ Anlaşması gibi oluşumlarla birlikte yabancı firmaların rekabetine açılmaktadır. Bu hareketlilik son kullanıcı olarak Mısırlı tüketicilerin gıda ve dayanıklı tüketim ürünlerinde çok sayıda ürün alternatifi ile karşılaşmalarını sağlamakta, tüketici zevklerinde ve kullanım alışkanlıklarında önemli değişimlere neden olmaktadır.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear sir/madam
We need to know your prices and MOQ. For the following item(s)
1. Gouda cheese 45% fat.
2. Edam cheese 40% fat.
Your rapid reply will be highly appreciated wish to cooperate soon Insha’Allah.
Best regards

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/341870_gouda-and-edam-cheese-buy-inquiry-rfq-from-egypt

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Değerli İhracatçımız, bu ve benzeri yüzlerce yurt dışı talep ve ihracat fırsatlarına sürekli ve ücretsiz erişebilmek için üyesi bulunduğunuz; Ticaret ve Sanayi Odası, İhracatçı Birliği ve İş dernekleri aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı ihracat desteklerini kullanabilirsiniz.
Lütfen bağlı bulunduğunuz bu tür dernekler aracılığıyla Turkishexporter.Net'e başvurunuz...

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.