9 °C

Polonya kangal köpek yavrusu satın almak istiyor

Polonyalı müşteri Türkiye’den kangal köpek yavrusu satın almak istediğini, fiyatlarını öğrenmek istediğini belirtmiştir.

Polonya kangal köpek yavrusu satın almak istiyor

Polonya’dan irtibata geçen bir müşteri Türkiye’den kangal köpek yavrusu satın almak istediğini, fiyatlarını öğrenmek istediğini belirtmiştir.

Türkiye ile Polonya arasındaki ticaretin hacmi 2000 yılından itibaren düzenli bir artış göstermiş olup, 2000-2015 yılları arasında Polonya’ya ihracatımız 13 kat, Polonya’dan ithalatımız ise 18 kat büyümüştür. Ancak iki ülke arasındaki ticaret dengesi 2004 yılında ülkenin AB’ye üye olmasından itibaren ülkemiz aleyhine gelişmektedir. Bu durum, büyük ölçüde AB ve diğer gelişmiş ülkeler kaynaklı yabancı sermaye yatırımları sonucu ülkemizin ihtiyacı bulunan mamul ve yarı mamul ürünlerin Polonya’dan tedarik edilmesiyle açıklanabilmektedir.

2015 yılında Polonya’ya ihracatımız 2,3 milyar dolar, Polonya’dan ithalatımız ise 2,9 milyar dolar düzeyinde gerçekleşmiş olup, iki ülke arası ticaret hacmi 5,3 milyar dolar düzeyindedir. Ülkemiz 2015 yılında yaklaşık 648 milyon dolar ticaret açığı vermiştir.

Polonya ekonomisinin serbestleştirilmesi ve dünya pazarlarıyla bütünleşmesi Polonya’yı aynı zamanda dış şoklara daha açık bir hale getirmiştir. Ancak, AB üyeliğinin getirdiği ekonomik istikrar, yabancı yatırımcıların Polonya pazarına olan ilgisinin devam etmesi ve AB fonlarından temin edilen kaynaklar küresel mali kriz ve ekonomik durgunluğun etkilerinin diğer Avrupa ülkelerine göre daha az hissedilmesine imkan sağlamıştır. Polonya, küresel kriz boyunca cari açık, bütçe açığı ve dış borç gibi kriterler bakımından diğer AB üye ülkelerine göre daha düşük bir riske ve güçlü bir mali disipline sahip olmuştur.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

szukam psów rasy Turkish kangal, interesuja mnie ceny szczeniąt
I am looking for dogs Turkish kangal, Interested prices puppies

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/339751_turkish-kangal-dog-puppies-price-request-from-poland

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.