6 °C

Tanzanya’da evler Türk malı eşyalarla donatılıyor

Tanzanya’da ev gereçleri ithalatı ve toptancılığı yapmakta olan firma Türkiye’den ütü masaları ithal etmek istemektedir.

Tanzanya’da evler Türk malı eşyalarla donatılıyor

Tanzanya’da ev gereçleri ithalatı ve toptancılığı yapmakta olan bir firma Türkiye’den ütü masaları ithal etmek istemektedir.

Tanzanya ekonomisi, büyük oranda tarım, madencilik (altın) ve turizme dayanmaktadır. Balıkçılıkta halkın önemli geçim kaynaklarından birisidir. Ülkede hizmetler sektörü son yıllarda hızla gelişmiş olup, hâlihazırda GSYİH’nin yarısını oluşturmaktadır. Hizmet sektöründeki büyüme büyük ölçüde turizm, telekomünikasyon ve finans sektöründe yaşanan gelişmelerden kaynaklanmaktadır.

Tanzanya’da genel olarak tüm malların dağıtımı toptancılar ve perakendeciler tarafından yapılmaktadır. Toptancılar tarafından ithal edilen mallar gümrük antrepolarına nakledilmekte ve daha sonra lokal perakendecilere sevk edilmektedir. Perakendeciler satın aldıkları malları gümrük vergilerini ödedikten sonra (malların gümrüğü girişte ödenmemiş ise) genellikle tek bir ürün grubunda ihtisaslaşmış küçük mağazalarda satmaktadırlar. Başta supermarket zincirleri ve alışveriş merkezleri işleticileri olmak üzere bazı toptancılar hem toptancı hem de perakendeci olarak faaliyet göstermektedir.

Tanzanya’da faaliyet gösteren firmaların bir bölümü satış sonrası hizmetlere gerekli önemi vermemekte ve bu durum müşteri kaybetmelerine yol açmaktadır. Ülkede iş yapmak isteyen firmaların satış sonrası hizmetleri eksiksiz yerine getirmesi ticari başarıları açısından büyük önem taşımaktadır.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sir / Madam
We would like to introduce ourselves that we are one of the importers and distributor of all types of household items
we are interested in importing ironing board..
please send us your complete catalogue and your best FOB prices.
Thanking you

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/339878_ironing-boards-import-inquiry-from-tanzania

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.