12 °C

Tunus porselen yemek takımları ithal edecek

Tunus’ta ev gereçleri satan bir mağaza Türkiye’den porselen yemek takımları ithal etmek istiyor ve tedarikçi arıyor

Tunus porselen yemek takımları ithal edecek

Tunus ekonomisi, hizmet, tarım, madencilik, enerji ve imalat sektörleriyle gelişen bir ekonomidir. Serbest ticaret kuralları geçerli olmakla beraber, bankacılık ve kambiyo mevzuatı henüz tam serbest değildir. Ülke doğal kaynaklar bakımından zengin bir ülke değildir. Ancak yetişmiş insan gücü ve coğrafi konumu açısından potansiyel arz eden bir ülkedir.

Tunus’un en yoğun ticari ve ekonomik ilişkilere sahip olduğu AB ülkeleri, Fransa, İtalya ve Almanya’dır. Tunus, 1995 yılında akdettiği AB’yle Ortaklık Anlaşması çerçevesinde 1 Ocak 2008 itibarıyla serbest ticaret bölgesi kuran ilk Arap ülkesi olma özelliğine sahiptir. Bu çerçevede, tarifelerin indirimi sanayi sektörüne yönelik olup, tarım-gıda sektörünü kapsamamaktadır.

Tunus'un ayrıca ülkemiz; Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA); Ürdün, Kuveyt, Mısır ve Fas gibi bazı Arap ülkeleriyle ikili veya çok taraflı serbest ticaret anlaşmaları bulunmaktadır. Ülkemiz ile Tunus arasındaki ürün ticaretine baktığımızda ülkemiz lehine bakiye verdiği görülmektedir. 2014 yılında ülkemizin Tunus’a ihracatı 915 milyon dolar, aynı yıl ülkemizin Tunus’tan ithalatı da 196.7 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Tunus’ta 1500 m2’lik mağazasında ev ihtiyaçlarına yönelik ürünler satan bir şirket Türkiye’den porselen yemek takımları ithal etmek istediklerini ve tedarikçiler aradıklarını beyan etmiştir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sirs,
We 're interested in your products of porcelain dinner ware, and we'd like to cooperate with you .
Kindly note that we're a two-floor 1500 m2 supermarket where we sell almost everything that is required by customers
Kindly send us information as follows:
1) Picture
2) Details , packing and MOQ
3) Prices
Awaiting your prompt reply and hoping to be able to establish a long-lasting business relationship with your much esteemed company , thanks and
Best regards

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/335678_porcelain-dinnerware-price-request-from-tunisia

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.