10 °C

Yunan kozmetik üreticisi Türkiye’den ambalaj malzemesi alacak

Yunanistan’da mukim güzellik ve epilasyon ürünleri üreticisi firma imalatlarında kullanmak üzere ambalaj malzemeleri ithal etmek istediklerini beyan etmiştir.

Yunan kozmetik üreticisi Türkiye’den ambalaj malzemesi alacak

Yunanistan’da faaliyet gösteren güzellik ve epilasyon malzemeleri üreticisi kozmetik firması imalatlarında kullanmak amacıyla ambalaj malzemeleri ithal etmek istediklerini beyan etmiştir.

Yunanistan’da serbest ticarete dayalı bir dış ticaret rejimi mevcuttur. 1981 yılından beri AB üyesi olan Yunanistan’da dış ticaret AB uygulamalarına göre yürütülmektedir. Yunanistan’ın AB’nin ortak dış ticaret politikası dışında ulusal bir bazda dış ticaret mevzuatı mevcut olmayıp, dış ticaret alanındaki ulusal mevzuat AB direktiflerinin ulusal mevzuata uygulanması ile yürütülmektedir. AB uygulamalarına paralel olarak uluslararası anlaşmalarla ticareti yasaklanan mallar dışında ithali yasak ürün bulunmamaktadır.

Yunanistan’da ihracat işlemi, tek idari belge ve faturaya ilaveten, AB düzenlemelerine, bazı durumlarda Yunanistan’ın iç mevzuatına ve uluslararası anlaşmalara uygun olarak ihracatın yapılacağı ülkeye ve ihraç edilecek ürüne göre değişen kontrol ve kayıt belgeleri ile birlikte serbestçe gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’den yapılacak ithalat için ATR, EFTA ve Doğu Bloku ülkeleri EUR1 AKP ülkeleri için FORM A belgesi ve üçüncü ülkeler için menşe belgesi aranmaktadır.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sirs,
Our company name is ***** Beauty.
We are located in Greece and we are producers of depilatory waxes and distributors of beauty salon disposables.
We are interested in Pedicure Toe Separators and Disposable tub liner for pedicure tub.
Please let us know if you sell this kind of items.
Thank you in advance.

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/341056_pedicure-materials-buy-inquiry-from-greece

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Değerli İhracatçımız, bu ve benzeri yüzlerce yurt dışı talep ve ihracat fırsatlarına sürekli ve ücretsiz erişebilmek için üyesi bulunduğunuz; Ticaret ve Sanayi Odası, İhracatçı Birliği ve İş dernekleri aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı ihracat desteklerini kullanabilirsiniz.
Lütfen bağlı bulunduğunuz bu tür dernekler aracılığıyla Turkishexporter.Net'e başvurunuz...

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.