17 °C

'Teknolojik ürünler üreten ülkeye dönüşmeliyiz'

Sanayicilere yeni görevler düştüğünü belirten ASO Başkanı Özdebir, teknolojik ürünler üreten ve o ürünleri ihraç eden ülkeye dönüşmemiz gerektiğini ifade etti

'Teknolojik ürünler üreten ülkeye dönüşmeliyiz'

ANKARA - Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Teknolojik ürünler üreten ve o ürünleri ihraç eden ülkeye dönüşmemiz lazım" dedi.

ASO'dan yapılan yazılı açıklamada, ASO 2. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan, Isı Cihazları ve Modüler Su Depoları üretimi yapan Meksis firmasının açılışını ASO Başkanı Özdebir'in yaptığı bildirildi.

Açılış töreninde konuşan Özdebir'in değerlendirmelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Biz sanayicilere yeni görevler düşüyor, daha yüksek katma değer içeren teknolojik ürünler üretmek mecburiyetindeyiz. Sadece teknolojik ürünleri kullanan değil, o ürünleri üreten ve  ihraç eden ülkeye dönüşmemiz lazım. Bunun için de eğitim sistemimizin kalitesini yükseltmeye ihtiyacımız var. Sanayi üretimimizi artırmak mecburiyetindeyiz. Meksis gibi örnek firmalar ne kadar çoğalırsa ülkemizin bağımsızlığı, gücü ve ekonomik kabiliyetleri o kadar artacaktır."

Açıklamada ayrıca Meksis firmasında 100 kişi istihdam edildiği ve dünyanın 22 ülkesine ihracat yaptığı bilgisine de yer verildi.

ASO

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap