6 °C

ATO, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

ATO, Dünyanın En Çok Kişiyle Çiçek Soğanı Dikimi" rekoru ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

ATO, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

ANKARA - Ankara Ticaret Odası (ATO), "Dünyanın En Çok Kişiyle Çiçek Soğanı Dikimi" rekoru ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı. 

ATO'dan yapılan açıklamaya göre, Guinness Rekor Sertifika Töreni ile UMEM Beceri'10 Projesi ve Okul Sektör İşbirliği konularındaki toplantı ATO Meclis Salonu'nda yapıldı. 

ATO Meclis Başkanı Nurettin Gürgür, burada yaptığı konuşmada, aynı anda binlerce adet dikilen çiçeğin lale olmasını çok anlamlı bulduğunu belirterek, "Bildiğiniz gibi lale bugün Hollanda'nın simgesidir. Ancak Türkiye'den Hollanda'ya yüzyıllar önce götürülmüş bir çiçektir. Dolayısıyla biz bu faaliyetle bir değerimize de sahip çıkmış oluyoruz" ifadesini kullandı. 

Türkiye'nin "nitelikli insan"a ihtiyaç duyduğunu kaydeden Gürgür, işsizliğin sadece bireysel değil, toplumu da ilgilendiren bir sorun olduğuna dikkati çekti. 

ATO Meclis Başkanlık Divanı Katibi ve Çiçekçiler ve Baharatçılar Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Yakup Özkılıç, rekor denemesinde ATO Hatıra Ormanı'na dikilen 4 bin 968 lale soğanının bakımının Atatürk Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencileri tarafından yapıldığını belirterek, "Bu laleleri mayıs ayında keseceğiz ve Ulus, Kızılay gibi bölgelerde vatandaşlarımıza dağıtacağız" ifadesini kullandı. 

Konuşmaların ardından, Guinness World Record Türkiye Hakemi Şeyda Subaşı Gemici, "Dünyanın En Çok Kişiyle Çiçek Soğanı Dikimi" rekor sertifika belgesini ATO Başkan Vekili Koray Güngör Şanal'a verdi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.