6 °C

BALKANTÜRKSİAD’ın genel kurulu yapıldı

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Genel Kurul’da Berat Tunakan oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçilirken, BALKANTÜRKSİAD’ın adı Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği olarak değiştirildi.

BALKANTÜRKSİAD’ın genel kurulu yapıldı

BURSA (DÜNYA) – BALKANTÜRKSİAD’ın 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda mevcut başkan Berat Tunakan oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

BALKANTÜRKEVİ’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısına; AK Parti Bursa Milletvekilleri Efkan Ala, Emine Yavuz Gözgeç, Refik Özen, Mustafa Esgin, Atilla Ödünç, CHP Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Yüksel Özkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bojilov, Bulgaristan Bursa Ticari Ataşesi Aleksandr Aleksandrov’un yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcisi ve BALKANTÜRKSİAD Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, “Biz çok büyük bir aileyiz. Gücümüzü de suyun ötesinden ve sizlerden alıyoruz. Göçmen olmanın getirdiği çalışkanlık, üretkenlik bizim ortak özelliğimiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana hem kendi aramızdaki ilişkilerin gelişmesi, hem Bursa’nın ekonomik potansiyelinin arttırılması hem de Türkiye ve Balkanlar arasındaki iş birliğinin gelişmesi adına çalışıyoruz. Bazı konuları kurumsal olarak yerleştirme hedefindeyiz. Bu dönemde Çalışma Gruplarımızı daha aktif yapacağız ve burada görev alacak arkadaşlar ilerde yönetim kurullarında yer alabilecek arkadaşlar olacak. Bizim için Balkan ve Türk kelimeleri çok önemli. Bu iki değer bizim için çok kıymetli. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Balkanlar’da TTM açılacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay ise şunları söyledi: “Ekonomik anlamda Türkiye 158 milyar dolarlık ihracat potansiyeline kavuştuysa bunda, Balkan coğrafyasının bireylerinin çok büyük payı vardır. Bursa’mız, ülkemizin zenginlik merkezi. Bizlerin de en büyük hedefi bunu sürdürebilir kılmak. Balkan coğrafyasının ekonomisini geliştirecek adımları, o coğrafyalarda atmak istiyoruz. Bu anlamda BALKANTÜRKSİAD ile BTSO arasında stratejik iş birliği var. Bu iş birliği kapsamında BALKANTÜRKSİAD ile birlikte, Türk Ticaret Merkezlerimizden bir tanesini de Balkan coğrafyasında açma hedefimiz var.”

5. Olağan Genel Kurul sonrasında BALKANTÜRKSİAD Yönetimi şu isimlerden oluştu: Berat Tunakan, İskender İskenderoğlu, Fatih Şakir, Süleyman İnan, Nurettin Göler, Seçil Bulcan Ürküt, Rıdvan İşbaşaran, Ümit İşmen, Ali Sayın, Hakan Oka, Baha Boztekin, Hakan Başat, Basri Açıkgöz, Sabriye Şen, Şehzan Seçen, Ali Türkün, Cömert Kayıra, Remzi Abdioğlu, Murat Yenginer, Hakan Kızılırmak, Hakan Demirtaş, Osman Güler, Serdal Can, Selçuk Eren, Süleyman Ulusoy, Erhan Altun, Makbule Çetin, Dilara Arslan, Alp Kesercioğlu, Engin Bayram.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap