İstihdam Seferberliği Gemlik’te ele alındı

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Gemlik’te TOBB tarafından başlatılan 2019 yılı İstihdam Seferberliği Teşvik Programı bilgilendirme toplantısına katıldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - “Burası Türkiye Burada İş Var” Sloganı ile 2019 yılında da hayata geçen İstihdam Seferberliğinin 21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısı ile start aldığını dile getiren TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı “Seferberlik 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunların pek çoğu tarihi destekler şeklinde. Bu teşviklerden Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. 2.021 TL ücret, 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle, yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak” dedi.

Matlı, “Hedefimiz; hükümetimiz tarafından sunulan bu imkanlardan 17 ilçemizle birlikte Bursa olarak, daha fazla oranda yararlanabilmek ve istihdama katkı sağlamaktır. İstihdam seferberliği kampanyasına katılın ve bu tarihi desteklerden sizler de faydalanın. Hem işinizi geliştirin hem de ülke ve ilçe ekonomisinin büyümesine, istihdamına katkı sağlayarak ekonomik dengelenme sürecine destek olun” diye konuştu.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Kemal Akıt Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Kaymakam Kemal İnan, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa SGK İl Müdürü Erhan Karaca, İş-Kur Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mevlüt Avcı, Esnaf Odası Başkanı İsmail Beki, Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik ile Gemlik oda borsa Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Üyeleri katıldı.

Toplantı; İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası ile ilgili yapılan basın açıklamasının ardından, Bursa SGK İl Müdürü Erhan Karaca ve İş-Kur Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen’in teşvik paketi ile ilgili detaylı sunumlarıyla sona erdi.

Etiketler