9 °C

KARADENİZSİAD yeni hizmet binasında

Karadeniz Asıllı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KARADENİZSİAD) hizmet binası Bursa iş dünyasının katılımıyla açıldı.

KARADENİZSİAD yeni hizmet binasında

ESRA ÖZARFAT
BURSA – KARADENİZSİAD yönetimi ve üyelerinin hazır bulunduğu açılışa Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Ali Uğur, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mihrimah Kocabıyık, STK ve iş dünyası temsilcileri ile çeşitli partilerin milletvekilleri katıldı.

Açılışta konuşan KARADENZİSİAD Başkanı Süleyman Uzun, geçen yıl kurulan derneğin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin illerini kapsadığını söyledi. Uzun, “Hedefimiz Türkiye’nin ekonomisini güçlendirmek amacıyla sanayici, işadamı, üniversiteler, eğitim kurumları, mesleki kuruluşlar, bilim ve teknoloji uzmanları ile beraberce ticari, sınai, sosyal ve manevi güç birliği içerisinde, küresel değişim ve gelişimleri yakından takip ederek, doyduğumuz şehir Bursa’mızda, doğduğumuz coğrafya Karadeniz’imizde, ülkemizde hızlı kalkınma projeleri geliştirmektir” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap