17 °C

TAYSAD başkanlığına yeniden Alper Kanca seçildi

Yeniden TAYSAD başkanlığına seçilen Kanca, "En büyük amaçlarımızdan biri, Türkiye'de otomotiv tedarik sanayisinde faaliyette bulunan tüm seçkin firmaları temsil etmek" diye konuştu.

TAYSAD başkanlığına yeniden Alper Kanca seçildi

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği'nin (TAYSAD) 40. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, Alper Kanca yeniden başkanlığa seçildi.

Dernek tarafından yapılan açıklamaya göre, TAYSAD'ın 40. Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamında gerçekleştirilen seçimlerde güven tazeleyen Kanca, 2018-2020 döneminde derneğin başkanlık görevini yürütecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAYSAD Başkanı Alper Kanca, dernek olarak en büyük amaçlarından birinin, Türkiye'de otomotiv tedarik sanayisinde faaliyette bulunan tüm seçkin firmaları temsil etmek olduğunu bildirdi.

TAYSAD'ın karar mevkilerinde hem ulusal hem uluslararası sermayenin bulunduğuna, gençlerin ve kadınların daha çok sayıda görev aldığına işaret eden Kanca, "Sadece İstanbul veya Kocaeli'nin değil, diğer bölgelerin temsilinin de hissedildiği bir yönetim ekibi oluşturmaya gayret ettik." değerlendirmesini yaptı.

"Platform Y diye bir oluşumu hayata geçirdik"

Kanca, yeni nesil temsilcilerin TAYSAD faaliyetlerine etkin katılımının önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Ben TAYSAD yönetiminde Kanca ailesinden ikinci kuşağım. Babam da uzun yıllar başkan yardımcılığı yapmıştı. Aile şirketleri kalıcılığını sürdürürken, meslek örgütleri de etkin olarak nesilden nesile temsil edilmeli. Bizden sonraki kuşaklar, gençler de TAYSAD'da görev alsın, faal olsunlar istiyoruz. Bundan dolayı TAYSAD'ın genç kuşak temsilcilerinin birbirlerini tanımaları, fikir alışverişlerinde bulunmaları, gelecekteki iş birliklerini oluşturmak amaçlı zevkli ve heyecanlı toplantılar gerçekleştirmeleri adına Platform Y diye bir oluşuma girdik. Burada geleceğin yöneticileri düzenli olarak kendi aralarında toplantılar düzenleyerek güçlü bir sosyal ağ oluşturdu."

Otomotiv sektöründe kadınların varlığının artık çok daha güçlü hissedileceğini belirten Kanca, bundan sonra iş hayatının her alanında kadınların döneminin başlayacağını ifade etti.

Kanca, TAYSAD olarak bu konuda otomotiv sektörüne öncülük etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, "2018-2020 döneminde görev yapacak denetleme kurulu üyelerimizin tamamı kadın." bilgisini verdi.

TAYSAD Yönetim Kurulu

TAYSAD 40. Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamında gerçekleştirilen seçimler sonucu, 2018-2020 döneminde Alper Kanca'nın başkalığını yapacağı yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

"Albert Saydam, Perihan İnci, Tuna Arıncı, Tolga Doğancıoğlu, Şekib Avdagiç, Kemal Yazıcı, Ertan Demirdüzen, Çağatay Dündar, Mustafa Sarıgözoğlu ve Berke Ercan."

Derneğin denetleme kurulunda ise Özge Özen Kural, Nuray Dolgun ve Aslı Kısacık görev alacak.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap