7 °C

TÜGİAD'ın Londra temsilcisi Fatih Tekin oldu

Geçtiğimiz aylarda Yunanistan temsilciliğini açan TÜGİAD, son olarak İngiltere'nin başkenti Londra'da Fatih Tekin'i temsilci atadı. TÜGİAD'ın temsilcilik sayısı 6'ya yükseldi

TÜGİAD'ın Londra temsilcisi Fatih Tekin oldu

İSTANBUL - Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) dış temsilciliklerinin sayısını arttırmaya devam ediyor. New York, Brüksel, Toronto, Tebriz ve Selanik temsilcilikleri ile genç işadamlarına destek olan TÜGİAD son olarak İngiltere'nin başkenti Londra temsilcisi olarak Fatih Tekin'i atayarak temsilcilik sayısını 6'ya yükseltti.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, her biri gençliğinden aldığı enerji ile çalışan temsilciliklerin önemli katkıları olduğunu ve kısa sürede yeni temsilcilikler açarak Türk işadamlarına katkı sağlayacaklarını belirtti. TÜGİAD'ın Londra temsilcisi olarak atanan Fatih Tekin, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezunu (1998) olarak gittiği İngiltere'de 2004 yılında Brighton Üniversitesi'nde Avrupa'da Girişimcilik yüksek lisansını  (M.B.A in enterprenaurship in Europe) tamamladı. 2006 yılında sağlık bakımevi yöneticiliği sertifikası alıp ilk girişimciliğini yaşlı bakım evi açarak gerçekleştirdi. 2010 yılında Alzheimer hasta bakım ünitesini devreye alan Tekin, halen İngiltere'nin Essex bölgesinde 4 ayrı ünitede 150'ye yakın sağlık uzmanı ve bakım ekibi ile  3 vardiyada 7/24 kesintisiz sağlık bakım hizmeti veren bir sistem kurdu. Girişimci kişiliği ile öne çıkan Fatih Tekin bir yandan da  Oxford Üniversitesi'nde Yaşlı Bakım Sağlığı yüksek lisans  (MSc in Evidence-Based health Care) eğitimine devam ediyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.