27 °C
Kerim ÜLKER
Kerim ÜLKER Bizden Duymuş Olun kerim.ulker@dunya.com

Azure, Türk şirketlerine Avrupa’da ofis açtı

Körfez Bölgesi ve Türk Cumhuriyetleri’nde yaptığı yatırımlar ve kurduğu ticaret köprüleriyle tanınan Azure Grup, şimdi de rotayı Avrupa’ya çevirdi. Azure Grup, Avrupa’nın finans merkezi Londra ile moda üssü Milano’da kurduğu ofislerle Türk şirketlerine yeni bir perspektif kazandırıyor. İngiltere ve İtalya’da kurduğu ofislerle Azure Grup, Türk firmalarının Avrupalı şirketlerle temasını sağlayacak, onlara çalışma alanları yaratacak. Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, “Türkiye’de de bilinen önemli plazalarda şirketler sanal ofis kuruyor, toplantı ve görüşmelerini o ofisler sayesinde yürütüyor. Çok uygun bir fiyata sağlanan bu imkanda sekreter, asistan dahil hiç bir personel çalıştırmıyorsunuz. Dünyada hızla artan bir trend. Londra ve Milano’da açtığımız ofislerde Türk şirketlerine satış ve lojistik desteğin yanı sıra buralarda bir adrese sahip olduğunu göstersinler istedik” dedi.

İSTEYEN ÜRÜNLERİNİ DE SERGİLEYECEK

Şirketlerin üretimlerinin de sergileneceği ofislerde fuarlara da katılım sağlayabileceklerini anlatan Gül, “Türk firmaları bir pazarlama stratejisine sahip olacak. Burada amacımız Körfez Bölgesi ve Eski Doğu Bloku ülkelerinde yaptığımız gibi ikili ticareti artırmak. Londra ile Milano’yu seçmemizin nedeni Türkiye’nin her iki alanda da hızlı büyümesi. Tekstil ihracatımızın önemli kalemi ancak markalaşma sorunu yaşıyoruz. Bunu aşmak için bir gayret içerisindeyiz. Bankacılıkta da artık yabancının payı giderek artıyor. Bu da yeni arayışlara bizi itecek. Londra bir kapı ve bu kapıdan girmek gerekiyor. Ayrıca bu iki ülke, toplam 5 trilyon dolarlık bir ekonomiye sahip. Özellikle KOBİ’ler için önemli bir fırsat sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

“TİCARETİ KOLAYLAŞTIRACAK ÇÖZÜM SUNUYORUZ”

Türk ürünlerinin markalaşma sorunu yaşadığını, bunun çözümünün ise yurtdışı pazar olduğunu hatırlatan Gül, “Biz de Türk şirketlerinin ticaretini kolaylaştıracak iş modellerini oluşturmaya karar verdik. İngiltere ve İtalya’nın arından ABD’yi de bu listeye ekleyeceğiz” dedi.
Gül, “Özellikle sanal satış portalları kanalında sipariş aşamasından kapıya teslim edilip tahsilatına kadar tüm operasyonel süreç tarafımızdan kolaylıkla sağlanacak. Hali hazırda Irak, Katar, Suriye, Cezayir, Sudan, Kazakistan, Gürcistan gibi ülkelere ek olarak, İngiltere, İtalya ve ABD’yi de eklemiş bulunuyoruz” diye konuştu.

“SURİYE’YE YENİ TİCARET KAPISI AÇIYORUZ”

Suriye’nin yeniden yapılanma sürecinin Türk şirketleri için bir fırsat olduğunu dile getiren Erkan Gül, “Lübnan’da yeni bir AVM’nin işletmeciliğini üstlendik” dedi. Gül şöyle devam etti: “Lübnan’ın Suriye’ye sınır bir bölgesinde 120 bin metrekarelik bir alana kurulu olan ticaret merkezi özellikle biz Türk firmaları için önemli. Buradan Suriye dışında, Lübnan, Irak ve Ürdün pazarında da çok etkin olacağını düşünüyoruz. Bu merkez 65 bin metrekarelik kapalı alana sahip CasCadaMall’un kiralamasını da kapsıyor. İrili-ufaklı şirketler için ofisler ve showroom’lar da olacak.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap