22 °C
KERİM ÜLKER
KERİM ÜLKER Perde Arkası kerim.ulker@dunya.com

Doğduğu köyde defile düzenledi 50 ülkede birden gösterime girdi

Türkiye’de Antalya, Bursa ve İstanbul’da, yurtdışında ise Kazakistan, Rusya, Azerbaycan gibi ülkelerde düzenlediği organizasyonlarla tanınan Dosso Dosso Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Erarslan, doğduğu topraklara geri döndü. Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Meşar Köyü’nde doğan Erarslan, en büyük hayalini gerçekleştirdi, memleketinde defile düzenledi. “Hayalim doğduğum kentte bir defile yapmak ve dünyaya bu toprakları tanıtmak” diye konuşan Erarslan, “Ağrı Dağı eteklerinde, tarihi İshakpaşa Sarayı’nda ve Nuh’un Gemisi’nden gerçekleştirilen dijital platform defilesi düzenledik ve şu anda dünyaca ünlü kanallarda 50’den fazla ülkede gösteriliyor” dedi. Türkiye’nin en ünlü mankenleriyle yaptığı çalışmayı dünyaya açacağını söyleyen Erarslan, “Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Doğubayazıt başta olmak üzere Doğu Anadolu’nun tüm illerinin tanıtımına katkıda bulunarak bölge ekonomisini canlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

28 manken podyuma çıktı

Adriana Lima'dan Paris Hilton'a, Miranda Kerr'den Irina Shayk'a dünyaca ünlü modelleri ilk kez Türkiye’ye getiren Dosso Dossi Fashion Show’un Doğubayazıt’taki etkinliğine Demet Şener, Didem Soydan, Deniz Akkaya başta olmak üzere Türkiye’den ve diğer ülkelerden 28 manken katıldı. Önce UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan İshak Paşa Sarayı’nda, ardından da Ağrı Dağı eteğinde kurulan Nuh’un Gemisi’nin olduğu Meşar Köyü’nde düzenlenen 2020-21 Kış Kreasyonu Dijital Platform defileleri, şirketin online satış kanalı için yapıldı. Erarslan, “Bu çalışmanın Doğubayazıt’a hem ekonomik, hem de turizm anlamında fayda sağlayacağına inanıyorum. Doğubayazıt başta olmak üzere Doğu Anadolu’nun tüm illerinin tanıtımına katkıda bulunarak bölge ekonomisinin canlanmasına katkı sunmak istiyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde 30 ülkeye davet

21-24 Eylül tarihlerinde de İstanbul’da Dosso Dossi Fashion Show etkinliğini düzenleyeceklerini anlatan Erarslan, “İstanbul etkinliğimize daha önce Antalya ve Bursa’da yaptığımız gibi 30 ülkedeki hazır giyim alıcılarını davet edeceğiz. Pandemi koşulları elverdiği sürece gelebilenleri İstanbul’da ağırlayacağız. Ancak, gelemeyenler için de özel bir ekip kurup, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak online satış gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap