25 °C
FARUK ŞÜYÜN
FARUK ŞÜYÜN YAŞAM KEYFİ faruksuyun@dunya.com

“Evde kal” harika zaman geçir

- TRT, cumartesi günleri unutulmayan dizileri ekrana taşıyor

Küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs nedeniyle “evde kal”anlar için TRT, özlenen nostaljik dizilerini ekrana getiriyor. Bu kapsamda Cumartesiler, “Nostaljik Diziler Günü” olarak ilan edildi. Cumartesi günleri; Uğurlugiller, Kuruluş, Perihan Abla, Gülşen Abi, Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul dizileri TRT 1’de peş peşe izleyici ile buluşuyor.

Haberin ve buradaki diğer haberlerin ayrıntıları için lütfen dunya.com/yasam-keyfi’ne geçiniz…

- Metropolitan Sanat Müzesi’nin yayınladığı kitaplar, ücretsiz indirilebiliyor

New York’ta bulunan 150 yaşındaki Metropolitan Sanat Müzesi’nin (MET) 50 yıldır yayınladığı sanat tarihi ile ilgili kitaplar, https://www.metmuseum.org/art/metpublications/titles-with-full-text-online?searchtype=F adresinden online okunabiliyor veya ücretsiz indirilebiliyor. MET’in online’da 582 sanat kitabı bulunuyor…

- Arter’in ilk çevrimiçi hareket atölyesi “özgür hareket / anda hareket” başlıyor!

COVID-19 salgınının yayılma riskine karşı alınan sağlık tedbirleri kapsamında ziyarete kapalı olan Arter, Öğrenme Programı’nın uzun soluklu süreçlerinden biri olan Hareket Atölyeleri’ni çevrimiçi ortama taşıyor. Dila Yumurtacı’nın gerçekleştireceği “Özgür Hareket / Anda Hareket” başlıklı atölye çalışması duygu ve düşüncelerin bedende nasıl ortaya çıktığına, nasıl dönüştüğü üzerine eğilecek; gevşeme ve serbest bırakma egzersizleri yoluyla sinir sisteminin rahatlatılmasına odaklanacak. Atölye, 15 Nisan’da başlayıp 8 hafta boyunca her Çarşamba akşamı çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz ve kontenjanla sınırlı olduğu etkinlik için ogrenme@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırılabilir.

- Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi bir tık uzağınızda!

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, yeni bir mobil uygulamayı devreye alıyor. Müze, Android ve IOS işletim sistemlerinde kullanılabilen “Tofaş Müzesi” uygulaması aracılığıyla, ücretsiz olarak müze ve içerisinde yer alan eserlerle ilgili bilgileri anlatım eşliğinde sunuyor. Bu uygulamayla kültür ve tarih ile ilgilenen her yaştan kitleyi hedefleyen Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, çocukları da unutmuyor. Yetişkinler ve çocuklar için ayrı ve özel olarak hazırlanan bilgilendirici ve eğlenceli hikâyelerle, günümüz otomobillerine uzanan yolculuğu herkesin her an, her yerden dinlemesine olanak sağlıyor. Uygulamanın Türkçe versiyonu “Tofaş Müzesi”, İngilizce versiyonu ise “Tofaş Museum” başlığı altında yer alıyor.

- 48. İstanbul Müzik Festivali Eylül ayına ertelendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. Presdöküm Sanayii AŞ. sponsorluğunda, 2-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 48. İstanbul Müzik Festivali, küresel koronavirüs COVID-19 salgını sebebiyle içinde bulunduğumuz olağanüstü koşullar göz önüne alınarak, Eylül ayının ikinci yarısına ertelendi.

- Köprüde Buluşmalar, 15. senesinde dijital ortamda düzenleniyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam eden Köprüde Buluşmalar, COVID-19 salgınından dolayı çevrimiçi olarak 14-17 Nisan tarihleri arasında Anadolu Efes'in destekleriyle gerçekleştirilecek.

- Tekfen'in kurumsal yayını T Bülten’in korona günlerine özel sayısı yayınlandı

Tekfen Holding’in kurumsal yayını T Bülten Online’ın özel sayısında COVID-19 konusu işlenirken, üst düzey yöneticiler ile yurt içi ve yurt dışında işlerinin başında olan Tekfenlilerin videolu mesajları ve evlere kapandığımız bugünlerde moralleri yükseltecek aktivite önerileri https://kurumsal-yaynlar-ltd-t.preview.foleon.com/tekfen/47/covid-19-1/’de…

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap