Jet sosyetenin oteli, Nikki Beach 4 yılın ardından Türkiye’den çıktı

KERİM ÜLKER
KERİM ÜLKER Perde Arkası kerim.ulker@dunya.com

Düzenlediği partilerle dünya jet sosyetesini buluşturan Nikki Beach Hotels’in Türkiye’ye geleceğini 2013'te yazma fırsatım oldu. Şimdi de gidişini sizlerle paylaşmak isterim. Türkiye’ye Bodrum'daki oteliyle giren Nikki Beach, ani bir kararla ülkeden çekildi.

Dudak uçuklatan şezlong fiyatlarıyla magazin gündeminden düşmeyen Nikki Beach Hotels hakkında kısa bir bilgi vermek isterim. Nikki Beach markası 1997 yılında Jack Penrod adlı bir girişimci tarafından kuruldu. Jack Penrod’un trafik kazasında kaybettiği kız kardeşi Nicole Penrod adına markalaştırdığı Nikki Beach, 23 yılda dünyanın en önemli turizm merkezlerinde peş peşe hayata geçti. Bali, Miami, Barbados, Marbella, Marakeş, Saint Tropez, Marbella, Mallorca, Ibiza, Monte Carlo, Dubai gibi turizm merkezlerinde toplam 12 plaj kulübü, 4 otel ve tatil köyü olan Nikki Beach, en önemli yatırımlarından birini 2016’da Türkiye’ye yapmıştı. Bodrum’da dev bir alana kurulan tesis, markanın Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgelerindeki ilk oteldi. Ancak son 4 yılda işler pek yolunda gitmedi ve Nikki Beach Türkiye’den sessiz sedasız ayrıldı.

Lükste ikinci markası

Bodrum’un Torba Koyu’nda yer alan Nikki Beach Resorts & SPA, tamamı lüks sınıfta ve deniz manzaralı 76 süit oda ve villaya sahip. Nikki Beach’in yerini ise dünyanın en büyük otel zincirlerinden Hilton dolduracak.

Hilton, Nikki Beach yerine en yeni markalarından birini getirecek. Geçtiğimiz yıllarda ultra lüks sınıfı için çalışma başlatan Hilton, LXR Hotels & Resorts adı altında gelecek. 1 Temmuz’dan itibaren de Nikki Beach’in ismi Susona Bodrum LXR Hotels olarak tekrar açılacak.

Bodrum, markanın 4'üncü oteli

Hilton’un ultra lüks sınıfında Waldorf Astoria dışındaki ikinci markası olan LXR Hotels, şu anda dünyada sadece 3 yerde bulunuyor. Dubai’deki Habtoor Palace, Londra'daki Biltmore ve Anguilla'daki Zemi Beach House’un ardından dünyadaki 4’üncü otel Bodrum’da hizmet verecek. Türkiye’den çıkan Nikki Beach, şimdilerde Avrupa turizminin en yeni oyuncularından Karadağ’a yöneldi ve 2021’de Tivat kentinde açılacak.

Türk turizmi Nikki Beach’in gidişiyle önemli bir markayı kaybetti. Ancak yerini Türkiye’de hızla büyüyen Hilton’un niş markası LXR Hotels aldı.

Yazara Ait Diğer Yazılar Tüm Yazılar
Garajda doğan dev: Amazon 05 Haziran 2021