17 °C
KERİM ÜLKER
KERİM ÜLKER Perde Arkası kerim.ulker@dunya.com

Türkiye’nin en büyük trambolin parkını kurdu, şimdi sıra illüzyon ve oyuncak müzesinde

Turizmden teknolojiye birçok alanda faaliyet gösteren, geçen yılı 200 milyon liralık ciro ile kapatan CRM Group, şimdi de eğlence ve perakende sektörlerinde büyüyor. Şirketin kurucusu Ramazan Becer’le yaptığımız sohbette geçen yıl başlattıkları FlyzoneTürkiye adlı projeden bahsediyor. Türkiye’nin ilk “Trambolin parkları”nın mimarı olan Becer, “Bu yılın başında CRM Group, Kodio adlı alışveriş uygulamasının yatırımcılarından biri oldu. 1 yıldır üzerinde çalışılan Kodio adlı uygulamada kullanılan yapay zeka sayesinde, satıcı, alıcı ve uygulamayı ortak bir paydada buluşturup, doğru hedefe doğru indirim kodlarını sunmayı amaçlıyor” diyor.

Dijital pazarlamanın en iddialı stratejilerinden biri olan “indirim kodu” uygulamasını Kodio’da kullandıklarını ifade eden Becer, “Bu uygulamada binlerce markanın, milyonlarca ürünü olacak. Bu ay tanıtımı yapılacak” diye konuşuyor.

Ramazan Becer’in verdiği bilgilere göre CRM Group, 2009 yılında emlak sektöründe inovatif fikirlerle bir emlak portalı yaratma fikriyle İstanbul’da kuruldu. Yaptıkları projelerle ABD’li Google tarafından 12 kere ödül alan şirket, 2015 yılında da Union İstanbul Medya Satın alma ajansına ortak oldu. Becer, “2016 yılında uçak kriziyle birlikte turizm sektöründe yaşanan ani düşüşle otelcilerin iç pazara dönmesini fırsat bilerek; turizm sektörüne özel “All in one” sistemini geliştirdik. Bu sistem otellerin dijital pazarlama süreçlerinde ihtiyacı olan kreatif, web site, online satış platformları, call center, reklam gibi ürünlerin tamamını ücretsiz vererek satış üzerinden komisyon hakedişi olarak çalışıyor. Ardından 2016’da BirEvim projesinin kuruluşunu gerçekleştirdik” diyor.

"2023'te 20 müze ve merkez kuracağız"

Eğlence sektöründe de geçen yıl Türkiye’nin en büyük trambolin parkı ve aktivite merkezi olarak Mall of İstanbul’u devreye aldıklarını belirten Becer, “Yıl sonuna kadar Torium, Taksim Demirören AVM, Lens İstanbul ve Nevşehir Nissara AVM’de açılmış olacak. Diğer yandan Türkiye’nin ilk Oyuncak ve İllüzyon Müzesini de hayata geçiriyoruz. M.Ö 4’üncü yüzyıldan kalma oyuncakların bile yer aldığı bin 500 parçalık oyuncak koleksiyonunun sergilendiği müzede, ziyaretçilerin bakış açılarını değiştirmeye hazırlanan ilgi çekici illüzyon efektleri bulunuyor. Flyzone 2020 yılı sonunda 5 şubeye ulaşacak. Aynı zamanda İllüzyon ve Oyuncak Müze sayımızı 2’ye çıkaracağız. Bu iki markamız da iki yıl içerisinde yurtdışına açılacak. 2023 yılında Flyzone ve illüzyon müzesi sayısını 20 ye çıkarmak istiyoruz” diyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap