19 °C
DİDEM ERYAR ÜNLÜ
DİDEM ERYAR ÜNLÜ YAKIN PLAN didem.eryar@dunya.com

“Yeni nesil finans yöneticileri” yetiştiriyor

Ünlü & Co, lisans ve yüksek lisans yeni mezunlarına özel olarak tasarladığı Management Trainee (MT) programı “Future Finance Generation” ile finans sektöründe kariyer hedefleyen yeni mezun, potansiyeli yüksek olan yetenekler için gelişim fırsatı sunuyor.

“Önümüzde, sadece hayal kurmakla yetinmeyip, kurduğu hayalleri gerçekleştirebileceğine inancı tam olan, bağımsız, özgür kimliği ile dünyayı değiştirerek, daha iyi bir yer haline getirmek isteyen bir kuşak var. İş dinamikleri de bu ölçüde değişecek, güncellenecek. Duygusal zeka, duygusal dayanıklılık, yılmazlık, yaratıcılık, çeviklik ve esneklik onların öne çıkan beceri ve yetkinlikler arasında” yorumlarını yapan ÜNLÜ & Co İnsan Kaynakları Yönetici Direktörü Elif Özer, MT Programı’na başvurusu olumlu olarak değerlendirilen adayların son 2 yıldır, yönetim kurulu üyeleriyle bir günlük özel bir yetenek kampında buluştuklarını belirtiyor.

Ünlü & Co aynı zamanda Kadın Girişimciler Akademisi, TÜSİAD ile “Bu Gençlikte İş Var” gibi değerli toplumsal projelere de destek veriyor. 2016’da Endeavor ve Girişimcilik Vakfı desteği ile hayata geçirilen akademiden, bu güne kadar toplamda 80 girişimci mezun olmuş durumda. Elif Özer, “Sürdürülebilir büyüme için toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı ve daha fazla kadının işgücüne katılımını destekleyen iş modellerine olan inancımızla kurduğumuz ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi’nin (KGA) V. Döneminde seçilecek 20 kadın girişimciye; 9 ay süren iş planı oluşturmaktan dijital pazarlamaya, nakit yönetimi ve borç finansmanından şirket değerlemeye kadar girişimcilerin ihtiyaç duyduğu temel konularda eğitimlerimizi online olarak vereceğiz” diyor.

COVID-19, sonrasında iş gücünü koruma anlamında finansın, en güçlü duruşa sahip sektörlerden biri olduğunu ekleyen Elif Özer, ilk dönemlerdeki belirsizliğin ardından sektörde işe alım süreçlerinin yeniden hareketlendiğini ifade ediyor. Özer, “Bu süreç, dijital süreçlere sandığımızdan çok daha hızlı ve rahat adapte olabildiğimizin net bir göstergesi oldu. Doğal akışında yaşadığımız bu olumlu deneyimin sonucunda çalışanlar ve yöneticiler için pozitif farkındalık oldukça arttı. Kalıcı politikalara dönüşmesi kaçınılmaz olacaktır. Dengeleri de koruyarak yapılacak yeni düzenlemelerle iş modellerinin daha esnek ve daha dinamik hale geleceğine eminim” yorumunu yapıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap