Yeni sistemde ekonomi yönetiminin yeniden yapılanması bekleniyor

Tevfik GÜNGÖR
Tevfik GÜNGÖR OLAYLARIN İÇİNDEN gungoruras@superonline.com

Bugün saat 16.00'da Sayın Erdoğan’ın Meclis'te başkanlık yemini etmesiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen hayata geçecek. Eski hükümet düşecek.

Yeni dönemin ilk kararnamesi, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında “Cumhurbaşkanlığı 1 Nolu Kararnamesi” olarak yayımlanacak. Bakanlıklara ilişkin düzenlemeler ve Cumhurbaşkanlığı teşkilatı bu kararnamede düzenlenecek.

Meclis’te tebrikleri kabul ettikten sonra Anıtkabir’i ziyaret edecek olan Erdoğan, daha sonra Beştepe’de yeni sistem törenine katılacak. Devlet protokolü, Beştepe’de saat 18.00’de yapılacak törende bir araya gelecek.

Saat 21.00 de ise Erdoğan yeni kabineyi, çalışma arkadaşlarının kimler olacağını açıklayacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Temmuz Cumartesi sabahı Meclis’te partisinin grubunu toplayarak yeni döneme ilişkin mesajlar verdi. Erdoğan, “Yapacak çok işimiz var. Kolları sıvayarak çalışmaya başlayacağız. Böylece ülkeye yıllardır patinaj yaptıran, sürekli krizlere, kaoslara yol açan eski sistemi geride bırakıp, yeni sitemin kapılarını aralamış olacağız” dedi.

Bugün saat 21.00'de açıklanacak kabinede yer alacak isimler çok önemli.

Özellikle ekonominin öncelikli çözüm bekleyen sorunlarına çözüm bekleyişi var.

İçeride ve dışarıda piyasalara güven verecek, çözüm için bütünlük içinde program geliştirerek uygulamanın kapısını açacak kadrolara ihtiyacımız var.

Ekonomiye yön verecek isimleri bu akşam 21.00'de öğreneceğiz. Ancak unutmayalım bundan sonra ekonominin kaptanı Sayın Erdoğan’dır.

Yazara Ait Diğer Yazılar Tüm Yazılar
40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018
Vizyon sahibi olmak 30 Temmuz 2018