15 °C

Tez Plastik KGF ile maliyet avantajı yakaladı

Rahmi Keleş'in 1971 yılında kurduğu Tez Plastik, KGF desteği ile özellikle hammaddeyi daha uygun koşullarda alma imkanı yakaladı. Şirket, 6 bin metrekare alanda kutu, karton ambalaj ve naylon poşet üretimi gerçekleştiriyor.

Tez Plastik KGF ile maliyet avantajı yakaladı

Temelleri 1971 yılında Rahmi Keleş tarafından atılan Tez Plastik, Denizbank aracılığıyla kullandığı KGF desteğiyle özellikle hammaddeye daha uygun koşullarda ulaşım imkanı yakaladı. Gerek talep gerekse arz yönünde herhangi bir sıkıntı yaşamayan firma, koşullar uygun olduğunda önümüzdeki ödemde, yeni yatırımla istihdam ve üretim kapasitesini arttırmayı öngörüyor.

İş hayatına gece okuyup gündüz çalışarak atıldığını belirten Tez Plastik Ltd'nin sahibi Rahmi Keleş, 1971 yılından beri sektörde faaliyet gösterdiğini söyledi. İlk etapta işe pazarlama faaliyetiyle alım satım yaparak başladığını belirten Keleş, bugün ise yaklaşık 6 bin metrekare alanda, kutu, karton ambalaj, naylon poşet üretimi gerçekleştirdikleri bilgisini verdi.

Maliyetten kurtulduk

Şirketin istihdam ettiği personel sayısının 40'a ulaştığını dile getiren Keleş, Denizbank aracılığıyla KGF'den sağladığı kredi desteğinin firmanın üretim şartlarını kolaylaştırdığını aktardı. İlk etapta kısa dönemli borçların kapatıldığını dile getiren Rahmi Keleş, ellerinde nakit para olduğu için hammaddeyi de daha uygun koşullarda ve ucuza aldıklarını, vade farkının getirdiği maliyetten kurtulduklarını söyledi.

Halen gerek arz gerekse talepte herhangi bir sorun yaşamadıklarına dikkat çeken Keleş, Türkiye'nin gidişatına bağlı olarak özellikle dövizin istikrara ulaşmasıyla birlikte makine parkını genişletecek yeni teknoloji yatırımına girmeyi öngördüklerine değindi.

Rahmi Keleş, KGF tarafından önümüzdeki dönemde yeni kredi mekanizmasının hayata geçirilmesi halinde, yatırım için bu destekten de yararlanabileceğini bildirdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.