21 °C

''Yeşilçam'ın Sultanı''na Arnavutluk'tan ödül

Durres Film Festivali'nin onur konuğu olarak Arnavutluk'a gelen Türkan Şoray'a "Yaşam Boyu Başarı" Ödülü verildi

''Yeşilçam'ın Sultanı''na Arnavutluk'tan ödül

DURRES - Arnavutluk'ta bu yıl 7'ncisi düzenlenen Durres Film Festivalinin onur konuğu olarak bu ülkeye gelen Türkan Şoray'a, "Yaşam Boyu Başarı" Ödülü verildi. 

Dıraç (Durres) şehrindeki antik tiyatroda düzenlenen 7. Durres Film Festivali, Türk sinemasınn 100. yılı dolayısıyla programının büyük bir bölümünü Türk filmlerine ayırırken, Arnavutluk'ta özellikle "Selvi Boylum Al Yazmalım" filminde canlandırdığı "Asya" karaketeri ile tanınan Şoray, festivalin onur konuğu olarak etkinliğe katıldı. 

Festival kapsamında, "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Devlerin Aşkı", "Kelebeğin Rüyası" ve "Şarkı Söyleyen Kadınlar" filmleri gösterilirken, Şoray'a "Yaşam Boyu Başarı" Ödülü verildi. 

Ünlü sanatçı, burada yaptığı açıklamada, Arnavutluk'ta karşılaştığı ilgiden dolayı şaşkın ve heyecanlı olduğunu söyledi. 

Arnavutluk'ta özellikle "Selvi Boylum Al Yazmalım" filminin çok popüler olduğunu öğrendiğini ifade eden Şoray, "Hatta bugün gelenlerin arasında 'Asya' isimli bayanlar gördüm. Çok heyecanlı ve şaşkınım. Arnavutluk'u çok sevdim. Cana yakın ve sıcak insanlar. Bundan sonra hep gelmek istiyorum" şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap