13 °C

'Robinson Crusoe ve Cuma' filme taşındı

Çizgiroman okurlarının 17 yıldır mizah dergilerinden takip ettiği “Robinson Crusoe & Cuma” serisinden uyarlanan aynı adlı film, bugün vizyonda. Serinin yazarı ve çizeri Gürcan Yurt, filmin senaristliğini ve yönetmenliğini de üstlendi

'Robinson Crusoe ve Cuma' filme taşındı

Çizgiroman okurlarının 17 yıldır mizah dergilerinden takip ettiği “Robinson Crusoe & Cuma” serisinden uyarlanan aynı adlı film, bugün vizyonda. Serinin yazarı ve çizeri Gürcan Yurt, filmin senaristliğini ve yönetmenliğini de üstlendi. Oyuncularsa; Serhat Kılıç (Robinson Crusoe), John Nyambi (Cuma), Beyti Engin, Damla Debre ve Ebru Yücel. 

Filmde olaylar kısaca şöyle gelişiyor: Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görüyorlar. Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iniyor. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiş halde. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiş: Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlar. Viktor’un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kız. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ediyorlar ve yalnızlık içinde geçen sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlıyor.. Kısa sürede Viktor’un kızlarına hayranlık derecesinde âşık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yollar denemeye başlıyorlar. Ancak kıskanç bir kız babası olan Viktor, muhafazakâr tavırlarıyla onlar için önemli bir engel oluyor. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam ediyorlar.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.