11 °C

Bambaşka bir 'Ajan' portresi

“Ateşli Aynasızlar” serisiyle Hollywood’un sevilen kadın komedyenleri arasına giren Melisa McCarthy, yeni filminde sahaya inmek zorunda kalan bir CIA analistini canlandırıyor

Bambaşka bir 'Ajan' portresi

Son yılların yükselen kadın komedyeni Melisa McCarthy, bir tür James Bond parodisi olarak da izlenebilecek “Ajan”la (Spy), sinemalarımıza konuk oluyor. Paul Feig’in yönettiği “Ajan”da Mc- Carthy’nin rol arkadaşları; Jason Statham, Jude Law ve Rose Byrne.

“Ajan”da Melissa McCarthy’nin canlandırdığı Susan Cooper, masa başı çalışan alçakgönüllü bir CIA analisti, aynı zamanda en tehlikeli görevlerin ardındaki duyulmamış kahraman. Ancak partneri (Jude Law) ve diğer gözde ajan (Jason Statham) deşifre olunca, öldürücü silah tüccarlarının dünyasına sızmak ve dünya çapında bir felaketi önlemek için gönüllü olmak zorunda kalıyor.

Filmin mizahı karakterlerden doğuyor

Yazar - Yönetmen Paul Feig, “Ben ajan filmlerinin büyük bir hayranıyım ve bu alanda bir aksiyon komedi yaratmak istedim. Komedi karakterlerden geliyor. Filmde çok özgün bir aksiyon mevcut. Bir ajan filmi kadar ağır, ancak aynı zamanda olabildiği kadar komik olmasını istedik” diyor ve şöyle devam ediyor: “Aynı zamanda en büyük meraklarımızdan olan ‘Eğer bir ajan olarak göreve gönderilseydim nasıl tepki verirdim?’ sorusuyla ilişkili bir hikâye oluşturmak istedim. Melissa bu rol için mükemmeldi, çünkü sıradışı yeteneğiyle birlikte, ‘sıradan insan’ rolünü çok iyi oynuyor ve empati yaratabiliyordu.”

Avrupalı kötü adamlara karşı ilk görevine çıkmadan önce Susan Cooper, içindeki güvensizliği ve kendine duyduğu şüpheyi terk etmesi gerektiğini biliyor diyen yönetmen şöyle devam ediyor: “Susan yeteneğe her zaman sahipti, teknik ve taktik konularında çok başarılı birisi ancak tek eksiği kendine güveni. Jude’un karakteri Bradley Fine, Susan içindeki bütün potansiyeli açığa çıkarmaya başlıyor ve Susan kendisinin bile farkında olmadığı yeteneklerini keşfediyor.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap