10 °C

Haftanın yerli komedisi Atalay Demirci’den

Haftanın yerli komedisi Atalay Demirci’den

Selami Genli ve Onur Koçal’ın yazıp yönettiği “Güvercin Uçuverdi”, haftanın yerli komedisi. Pilot olmak için yanıp tutuşan halk otobüsü şoförü Yüksel Güvercin’in komedi, aşk ve macera dolu hikâyesini anlatan filmde; Atalay Demirci, Gökhan Yıkılkan, Ali Erkazan, Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ayşen Gruda, Erdal Tosun, Tuana Türkay ve Gökçe Özyol rol alıyor. 

Filmde öykü şöyle ilerliyor: Yüksel Güvercin, yıllar önce geçirdiği bir kaza sonucu kör olan annesiyle birlikte yaşamaktadır. Annesi oğlunun pilot olduğunu zannetmektedir ve en büyük arzusu gözleri açıldığında oğlunun uçağında uçabilmektir. Yüksel ise annesine söylemek zorunda kaldığı bu beyaz yalanı temizlemek için bir an önce pilot olmalıdır. Çünkü annesinin göz ameliyatına sayılı günler kalmıştır. Yüksel’in bir diğer sorunu ise ilk ve son aşkı olan Sema’yla evlenebilmektir. Ancak bu aşkın önünde büyük engeller vardır. Sema’nın babası, Yüksel Güvercin’e kızını vermek istememektedir. Onun yerine Yüksel’in ezeli rakibi, yıllardır ikinci pilot olan Turgut’u damadı yapmak istemektedir. Bu mücadele Yüksel’i sürprizlerle dolu, komik bir maceranın içine sürükleyecektir.

Bizden diğer öyküler... 

Bugün 3 yerli film daha vizyona giriyor. Yasin Uslu’nun yönettiği ve Cansel Elçin, Haluk Piyes, Sera Tokdemir ile Burcu Kıratlı’nın oynadığı “Bizim Hikâye”, 12 Eylül’de başlayan bir öykü. Aydın Sayman’ın yönettiği “İçimdeki İnsan” ise uzun yıllar sonra doğup büyüdüğü taşra kentine gelen gazeteci-yazar Nuri odağında gelişiyor. Levent Ülgen, Hakan Vanlı ve Neriman Uğur'un oynadığı “Terkedilmiş” de Suriyeli göçmen bir ailenin dramı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.