14 °C

Popun yeni yıldızı, İş Sanat’ta

Popun yeni yıldızı, İş Sanat’ta

İSTANBUL - Müzik eleştirmenlerince Avrupa’nın yükselen pop yıldızlarından biri olarak gösterilen Ayo, ülkemizdeki ilk konserini bu hafta gerçekleştiriyor. 2006 yılında “Down On My Knees” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Ayo’nun konseri, yarın İş Sanat’ta dinlenebiliyor. Afrika ritmlerinin yanı sıra soul, reggea, afrobeat gibi türlerden esinlenen sanatçının saat 20.00’de başlayacak olan konserinin biletleri; 65 TL, 50 TL, 40 TL ve 30 TL’nden Biletix’te satılıyor. 

"Müzik bir terapi yolu..." 

“Müzik benim için bir terapi yolu” diyen Ayo, “Joyful” albümü ile Fransa’da çift platin, Almanya ve Polonya’da platin, İsviçre; İtalya ve Yunanistan’da altın plak kazandı. 2008 yılında EBBA Ödülü’ne lâyık görülen Ayo, aynı yıl çıkardığı ikinci albümü “Gravity At Last” ile Fransa’nın müzik listelerinde ilk sıraya oturdu. Ünlü Fransız rapçi Youssoupha ile düet yaptığı “Fire” şarkısıyla ülkemizde de ses getiren sanatçı, Haitili ödüllü yapımcı Raoul Peck’in yönettiği “Meurtre a Paco filmiyle de oyunculuğu denedi. 

Hatırlacağı gibi, Ayo’nun konseri, İş Sanat Kültür Merkezi'nde geçen sezon için planlanmış, fakat Soma’da meydana gelen maden kazası nedeniyle ertelenmişti.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.