24 °C

AKİB, Dünya Bakliyat Kongresi’nde de yerini alacak

AKİB bünyesinde gerçekleştirilen UR-GE Projeleri kapsamında, 10 – 13 Haziran 2019 tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde düzenlenecek Dünya Bakliyat Kongresi’nde Türkiye de yer alacak.

AKİB, Dünya Bakliyat Kongresi’nde de yerini alacak

Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı ve Akdeniz Hububat, Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Birlikçe yürütülmekte olan URGE projesi kapsamında eş zamanlı düzenlenen ticaret heyeti organizasyonları ile AKİB üyesi bakliyat ihracatçısı 12 firma temsilcisinin Dünya Bakliyat Kongresi’ne katılım sağlayacağını belirtti. Kongrede 50’yi Aşkın Ülkeden 1000’i Aşkın Sektör Temsilcisini, Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Arslan ağırlayacak

2019 yılı için sektördeki global arz, talep ve sorunların görüşüleceği sektörel oturumlar ve ikili iş görüşmeleri organizasyonları için 1000’i aşkın temsilcinin Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Arslan tarafından ağırlanacak. Arslan aynı zamanda, organizasyonda farklı ülkelerden gelecek üst düzey sektör temsilcilerinin de sektöre yönelik yapacakları açıklamalarıyla katılımcıların bilgilendirileceğini belirtti.

Farklı dillerde bakliyat konuşulacak

Arslan, 50’yi aşkın ülkeden 1000’i aşkın sektör paydaşının katılım sağlayacağı kongrede, 3 gün boyunca bakliyat ürünlerinin analiz edileceğini ve gıdanın geleceğinin masaya yatırılacağını belirtti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap