Asgari Ücret

Türkiye'nin önemli gündem maddelerinden biri olan 2022 yılı asgari ücret için çalışmalar devam ediyor. Asgari ücret için vergi alternatifleri üzerinde durulurken, iş dünyasının da öneriler gelmeye devam ediyor.

Asgari ücret pazarlığı başladı
Okuma süresi 4 dk 30 sn
Yeni asgari ücrette pazarlık süreci başladı. Bakan Bilgin, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı öncesinde sahada gerçekleştirdikleri anketin sonuçlarını da açıkladı.
Okuma süresi 5 dk 30 sn
DİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ asgari ücrete ilişkin ortak açıklama yaptı.
Okuma süresi 2 dk
Türk-İş Genel Başkanı Atalay, 2022 yılında uygulanacak asgari ücretle ilgili, "Aralık ayının 1'ini bekliyoruz, inşallah önümüze müspet, milletin tebessüm edeceği bir rakam gelirse 'evet' deriz" ifadesini kullandı.
Asgari ücret için üç öneri
Okuma süresi 1 dk
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, asgari ücretin enflasyon üzerinde artması gerektiğini belirtti. Hisacıklıoğlu, asgari ücrete ilişkin üç öneri yaptı.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
TİSK Başkanı Akkol, işveren desteğinin bu yıl 'hiç olmadığı kadar önemli hale geldiğini' belirtti.
Okuma süresi 1 dk
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının 1 Aralık'ta yapılacağını bildirdi.
Okuma süresi 2 dk
TİSK, "Başta asgari ücret olmak üzere tüm ücretler üzerindeki yüzde 15'ten yüzde 40'a varan vergi oranlarının kademeli olarak azaltılmasını çalışan ve işverenler üzerindeki baskıyı azaltacak yegane formül ve çözüm yolu olarak görüyoruz" açıklamasını yaptı.
Okuma süresi 2 dk 30 sn
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç açıkladı