COVID GÜNLÜĞÜ

COVID GÜNLÜĞÜ

Koronavirüs (COVID-19) salgınına dair tüm gelişmeler

Okuma süresi 1 dk
Romanya, yarından itibaren açık havada maske takma zorunluluğu kaldırılacak.
Okuma süresi 2 dk 30 sn
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, başarılı olduğu takdirde inaktif aşı adayının Vetal'de üretileceğini belirtirken, VLP aşının da Nobel'de pilot üretimlerinin gerçekleştirildiğini açıkladı.
Okuma süresi 2 dk
Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takviminin uygulanacağını belirterek, "Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz" dedi.
Okuma süresi 2 dk
Çeşme, Bodrum, Fethiye, Kuşadası ve Didim gibi önemli turizm destinasyonları, salgın nedeniyle en sessiz ramazan bayramlarından birini yaşıyor. TÜRSAB üyesi Gencer, "Bayramdan sonra hem havaların daha da ısınması hem de kısmi kapanmanın sona ermesiyle hareket bekliyoruz." dedi.
Okuma süresi 1 dk
ABD Başkanı Joe Biden, koronavirüse karşı tamamen aşılanan kişilerin maske takmasına gerek olmadığını belirterek, "Şimdi kural çok basit, aşı olun ya da olana kadar maskenizi takın." dedi.
Okuma süresi 1 dk
Türkiye'de son 24 saatte 11 bin 534 kişinin COVID-19 testi pozitif çıktı, 238 kişi hayatını kaybetti.
Okuma süresi 30 sn
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan Bayramı dolasıyla yayınladığı mesajında, "Büyük bölümünü evlerimizde geçirdiğimiz bir ayın sonunda kısıtlamaların kademeli olarak kalkacağı günlere ulaşıyoruz." ifadesini kullandı.
Okuma süresi 2 dk
Dünya genelinde 1 milyar 370 milyondan fazla doz COVID-19 aşısı yapılırken, Türkiye 25 milyon 466 bin 743 doz ile dünyada sekizinci sırada yer aldı.