COVID GÜNLÜĞÜ

COVID GÜNLÜĞÜ

Koronavirüs (COVID-19) salgınına dair tüm gelişmeler

Okuma süresi 30 sn
İstanbul Valisi Yerlikaya, "İstanbul'umuzda 16 Eylül itibarıyla, 1. doz 9 milyon 472 bin 237, 2. doz 7 milyon 291 bin 509, 3. doz 1 milyon 257 bin 958 aşı yapıldı." açıklaması yaptı.
Okuma süresi 1 dk
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, her bireyin aşılanmayı reddetme hakkı bulunduğunu belirterek, "mRNA teknolojisini kullanan aşıların hücrenin çekirdeğine etki edip oradaki genetik yapıyı değiştirmesi ve bozması mümkündür." dedi.
Okuma süresi 2 dk
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'ndan sonra okullarda tarama testlerinde velilerden mutlaka izin alınacağını bilirterek, tarama testlerinde çocuklardan sadece boğazdan örnek alanacağını açıkladı.
Okuma süresi 1 dk
30 bine yakın vaka sayısı, 248 yeni ölüm
Okuma süresi 1 dk
Portekiz'de nüfusun yüzde 81'inde COVID-19 aşılama süreci tamamlandı.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Bazı özel kursların yapacağı teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden negatif PCR testi istenecek.
İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, aşıların etkinliği üzerine yeni veriler yayımladı. Çalışmada, tam aşılı kişilerin COVID-19'dan ölme olasılığının, olmayanlara veya yalnızca bir doz almış olanlara göre çok daha düşük olduğu bildirildi.
Okuma süresi 1 dk
Pfizer, kasım ayında 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara COVID-19 aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ne başvuracak.