DOLAR

Dolar/TL neyi fiyatlıyor; canlı haber akışıyla takip edebilirsiniz...

Okuma süresi 2 dk 30 sn
CHP lideri Kılıçdaroğlu ile TCMB Başkanı Kavcıoğlu bir araya geldi. Gündemin sıcak konusu görevden almalarla ilgili olarak Kılıçdaroğlu, "Sıcak siyasetin müdahale etmesini istemiyoruz" derken, Başkan Kavcıoğlu "Bir kısmı bizim tercihimiz, bir kısmı arkadaşların tercihi" dedi.
Okuma süresi 1 dk
Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervleri, geçen hafta 2,1 milyar dolar daha artarak 85 milyar doların üzerine çıktı. Toplam rezervler 123,5 milyar dolar olurken net rezervler ise 324 milyon dolar geriledi.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun görüşmesinin ardından, TCMB'de 3 isim görevden alındı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı sonrası dolar/TL tarihi rekorunu 9,18 seviyesine taşıdı.
Okuma süresi 2 dk 30 sn
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun görüşmesinin ardından, TCMB'de 3 isim görevden alındı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı sonrası Dolar/TL 9,18 ile yeni zirvesini gördü.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
2021 için Türkiye'nin büyüme ve enflasyon beklentileri yükseldi.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Dün akşam 9 lira sınırı geçen ve tarihi seviyelerini 9,0185'e taşıyan dolar/TL, bu sabah da rekor tazeledi ve 9,04 lirayı gördü. İlerleyen saatlerde gün içi yükselişini geri veren dolar/TL kuru, gün ortasında 9 liranın altına geriledi.
Okuma süresi 2 dk 30 sn
Döviz büroları çalışma düzeninde değişiklik yapıldı. Buna göre A grubu yetkili müesseselerin ödenmiş sermaye şartı 10 milyon TL'ye, B grubu yetkililerin 5 milyon TL'ye çıkarıldı. Yabancı para transferinde de düzenleme yapıldı.
Okuma süresi 1 dk
TL'de zayıf görünüm yeni haftada devam ediyor