EKONOMİDE SON 24 SAAT

EKONOMİDE SON 24 SAAT

Türkiye ve dünya ekonomisinde öne çıkan gelişmelere, tarafsız ve objektif yayıncılık farkıyla 'bir bakış'ta erişin...

Turizmcinin yüzü güldü
Okuma süresi 2 dk
Kurban Bayramı tatilinde iç turizmde görülen hareketlilik, salgın nedeniyle geçen yıl arzu edildiği gibi bir sezon geçiremeyen sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü.
Okuma süresi 2 dk
Bayram öncesi işverenin verdiği teklifi reddeden işçi kanadı, yeni bir pazarlık süreci başlatılması beklentisini iletmiş ve işveren kanadı da buna sıcak bakmıştı.
Okuma süresi 1 dk
TESK Genel Başkanı Palandöken, binlerce kişinin araçlarını yenileyeceğini belirterek, tüm araçlarda ÖTV indirimi yapılması gerektiğini ifade etti.
Okuma süresi 2 dk
Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan "Yeşil Mutabakat Eylem Planı"na göre, Türkiye tarımda pestisit ve kimyasal gübre kullanımını azaltacak. Pestisitler yerine biyolojik ve biyoteknik mücadele yöntemlerinin kullanımı yaygınlaştırılacak. Ar-Ge çalışmalarıyla kimyasal gübreler yerine gübreleme programına organik gübreler dahil edilecek.
Okuma süresi 2 dk 30 sn
“Yatırım teşvik belgelerinin, yerli ve yabancı imalat arasındaki farkı ortadan kaldırarak ithalatı serbestleştiren, teşvik eden ve dampingli makinalara yol veren etkileri vardı” diyen MAKFED Başkanı Dalgakıran, bu etkilerin, bir kısım makina için sınırlanmasını olumlu bir başlangıç olarak gördüklerini söyledi.
Okuma süresi 6 dk 30 sn
Merkez Bankası, geçen hafta politika faizini sabit bıraktığı Para Politikası Kurulu toplantısının özetini yayınladı.  Merkez Bankası, enflasyonda kısa vadede görülebilecek oynaklıkların ana eğilime yansımalarının para politikası duruşu açısından yakından izleneceğini bildirdi.
Okuma süresi 2 dk 30 sn
TL varlıklar bayram tatiline kayıpla girdi
Hazine, 4 ihale düzenleyecek
Okuma süresi 30 sn
Hazine, Kurban Bayramı'ndan sonraki hafta 4 ihale düzenleyecek.