HALKA ARZLAR

HALKA ARZLAR

Türkiye'de ve dünya çapında halka arz rüzgarları esiyor. Halka açılan yada açılmaya hazırlanan şirketlere dair tüm gelişmeleri özel sayfamızdan takip edebilirsiniz...

Okuma süresi 1 dk
Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Piyasalara damga vuran halka arz sürecinde yılın 12 ve 13. halka arz süreci de tamamlandı. Geçen hafta talep toplayan Kalekim ve Penta Teknoloji'nin halka arz sonuçlarında bireysel yatırımcıların ilgisi sınırlı kalırken yabancı yatırımcılara satışlar da planların çok altında gerçekleşti.
Okuma süresi 1 dk
Penta Teknoloji, geçen hafta gerçekleşen talep toplama süreci neticesinde şirket hisselerin yüzde 81'i 28 yurt içi kurumsal yatırımcıya satıldı. 18,4 milyon adet pay 32 liradan halka arz edildi. Şirketin halka arz büyüklüğü 588 milyon TL olarak gerçekleşti
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Kalekim'in geçen hafta tamamlanan talep toplama sürecinde toplam arz büyüklüğü 509 milyon lira düzeyine ulaştı.
Mercan Kimya, borsa yolunda
Okuma süresi 1 dk
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Mercan Kimya'nın hisse başına 8,81-10,46 lira fiyat aralığıyla halka arz başvurusunu onayladı.
Okuma süresi 30 sn
Ziraat GYO payları, Borsa İstanbul'daki ilk işlem gününde değer kazandı.
Okuma süresi 2 dk
Borsa İstanbul'da ilk defa halka arz edilecek şirketlere vergi teşvikinde uygulanacak kuralların yakın zamanda açıklanması bekleniyor.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, "Çoğunluğu sermaye artırımı olarak gerçekleşecek halka arzla birlikte öz kaynaklarımızı güçlendirecek" ifadelerini kullandı.