MEVZUAT

MEVZUAT

Ekonomide hayata geçen düzenlemeleri, ayrıntıları ve uzman değerlendirmeleriyle takip edebilirsiniz...

Malatya, Nevşehir, Şanlıurfa, Kırklareli, Erzincan, Kütahya ve Aydın'daki bazı taşınmazlar, satış yöntemiyle özelleştirilecek.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), üçüncü tarife uygulama dönemi için doğal gaz dağıtım şirketlerinin uygulayacakları sistem kullanım bedellerinin hesaplanmasındaki getiri oranlarını belirledi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyatı 3 bin 750 liraya yükseltti.
Resmi Gazete'de bugün
30 Haziran 2022 tarihli ve 31882 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan kararlar, yönetmelikler ve tebliğler
Toplam 57 maddeden oluşan ve TBMM tatile girmeden kanunlaşması beklenen kanun teklifi ile imar affı niteliğinde düzenleme de geliyor. 2022 öncesi yapılarda ruhsat şartı aranmayacak. En düşük emekli maaşı 3 bin liraya çıkarken, fiş-fatura vermemenin cezası 4 katına çıkacak.
Kamu idareleri tarafından yapılacak bilişim hizmet alımları kapsamında katılımcılar, belirlenen kriterler doğrultusunda yetkilendirilecek.
Kara yolu dışında kullanılan iş ve tarım makineleri ile jeneratörler gibi hareketli makinelerin Faz V emisyon seviyesine uygun şekilde zorunlu piyasaya arzının 3 ay ertelenmesine karar verildi.
Vergi incelemelerinde uyulacak usul ve esaslarda düzenlemeye gidildi. Buna göre, vergi incelemesi yapmakla yetkilendirilenler, görevin verilmesinden itibaren 15 gün içinde işlemlere başlayacak.