NATO ZİRVESİ

NATO üyesi 30 ülkenin liderleri, önemli bir zirve için Brüksel’de bir arada... Zirveden yansıyacak mesajları ve önemli gelişmeleri hızlı bağlantı sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bildiride Türkiye detayı
Okuma süresi 1 dk
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO Zirvesinde, Türkiye'ye NATO'nun desteğini yineledi ve zirve ardından yayınlanan bildiride 'Suriye'den Türkiye'yi vurabilecek veya tehdit edebilecek füze atışlarına karşı müteyakkız olmaya devam ediyoruz.' ifadesi yeri aldı.
Okuma süresi 2 dk
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere Başbakanı Johnson, Almanya Başbakanı Merkel, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Hollanda başbakanı Rutte ile görüştü.
Fotoğraflarla NATO Liderler Zirvesi
NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi Brüksel’deki NATO Karargahında toplandı.
Okuma süresi 1 dk
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstikrarın tesisinin önündeki en büyük engellerden biri terördür. Türkiye, NATO ve ilgili tüm uluslararası platformlarda terörle mücadelede ilk safta yer almaktadır." dedi.
NATO Liderler Zirvesi başladı
Okuma süresi 2 dk
ABD Başkanı Joe Biden'ın katıldığı ilk NATO toplantısı, Brüksel'deki NATO karargahında başladı. Zirve öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da aralarında olduğu liderler NATO liderleri aile fotoğrafı çekildi. Zirvenin gündemi süper güç olma yolunda ilerleyen Çin'le ilişkiler ve Rusya'ya karşı alınacak önlemler.
Okuma süresi 2 dk
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Kabil'de uluslararası bir havalimanını nasıl sürdürülebilir yapacağımız konusunda ABD ve Türkiye gibi bazı NATO ülkeleri de doğrudan diyalog içindeler. Bu hem NATO müttefikleri hem de tüm uluslararası camia için diplomatik mevcudiyet ve yardımların devamı bakımından önemli." dedi.
Okuma süresi 30 sn
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın NATO Zirvesi'nde yapacağı görüşme iki ülkenin ilişkileri açısından kritik önem taşıyor. Buse Biçer ve stratejist Hakan Akbaş ile görüşmeden çıkabilecek olumlu ve olumsuz senaryoları değerlendirdi.
Okuma süresi 1 dk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında 14 Haziran'da ilk kez yüzyüze gerçekleştirilecek toplantı öncesi Amerikan Şirketler Derneği (AmCham) Başkanı Tankut Turnaoğlu Vahap Munyar'a konuştu.