NATO ZİRVESİ

NATO üyesi 30 ülkenin liderleri, önemli bir zirve için Brüksel’de bir arada... Zirveden yansıyacak mesajları ve önemli gelişmeleri hızlı bağlantı sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Okuma süresi 30 sn
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın ilk kez yüz yüze görüşeceği NATO Zirvesi'nde nelerin konuşulacağını DÜNYA Gazetesi WEB TV Genel Yayın Yönetmeni Burcu Göksüzoğlu, gazetenin yazarı Zeynep Gürcanlı'ya sordu.
Okuma süresi 30 sn
DÜNYA Gazetesi Genel Koordinatörü Vahap Munyar, Amerikan Şirketler Derneği (AMCHAM) Başkanı Tankut Turnaoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında Nato Zirvesi'nde yapılacak görüşmenin ekonomik ilişkileri nasıl etkileyeceğini konuştu.
Zirve içinde zirve: Kritik 6 madde
Okuma süresi 30 sn
Biden ve Erdoğan’ın dostça verecekleri bir fotoğraf, ekonomik sıkıntı içindeki Türkiye’nin çok ihtiyacı olan yabancı yatırım için de “güvence” niteliğinde olacak.
Okuma süresi 30 sn
NATO Zirvesi öncesinde beraberindeki üst düzey heyetle Libya’ya giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libyalı mevkidaşı Necla el-Menguş ile görüştü.
Okuma süresi 30 sn
NATO Zirvesi öncesinde Türkiye'den üst düzey bir heyet, ikili ilişkiler ve bölgesel konuları ele almak üzere Libya'ya gitti.
Okuma süresi 4 dk
NATO ülkelerinin liderleri, hafta başında bir araya gelecekleri zirvede Çin, Rusya, siber tehditler gibi sınamalara karşı NATO'nun gelecek 10 yılda izleyeceği yolu belirlemeye çalışacak.
Okuma süresi 30 sn
Türkiye'den üst düzey bir heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla NATO Zirvesi öncesi Libya'yı ziyaret edecek.
Okuma süresi 2 dk 30 sn
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi ile ilgili, "Türkiye-ABD arasındaki ilişkileri Sayın Biden ile ele alma imkanımız olacak." açıklaması yaptı.