NATO ZİRVESİ

NATO üyesi 30 ülkenin liderleri, önemli bir zirve için Brüksel’de bir arada... Zirveden yansıyacak mesajları ve önemli gelişmeleri hızlı bağlantı sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Okuma süresi 1 dk 30 sn
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'de yapılacak NATO Zirvesi'nde ABD Başkanı Biden başta olmak üzere pek çok liderle bir araya gelecek.
Okuma süresi 7 dk 30 sn
Ekonomist Ali Ağaoğlu ve gazeteci Hakan Güldağ, NATO Zirvesi ve Erdoğan-Biden görüşmesinden gerilimi tırmandıracak olumsuz sonuçlar beklemiyor. İşte ikilinin kritik gündeme ilişkin değerlendirmeleri.
Okuma süresi 30 sn
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, NATO zirvesinden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme yapacağını söyledi.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Sözcü Psaki, "Bu ilişki, yapıcı bir şekilde birlikte çalışmaya devam edilmesi gerektiğini hissettiğimiz alanların ve fırsatların olduğu, aynı zamanda ciddi anlaşmazlıklar yaşadığımız alanların da olduğu bir NATO ortağıyla olan ilişki. Bu, Biden'ın, ilk yurt dışı ziyaretinde ikili görüşmeyi öncelik edinmenin önemli olduğunu hissettiği yüz yüze diplomasiye sahip olmak için bir fırsat." dedi.
Kabine toplantısı öne çekildi
Okuma süresi 1 dk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabine NATO Liderler Zirvesi nedeniyle öne çekildi. Kabine 10 Haziran Perşembe günü toplanacak.
Okuma süresi 1 dk 30 sn
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen ve ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı çevrimiçi toplantıda, ABD Başkanı Biden ile NATO Zirvesi'ndeki yapılacak görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inandığını ifade etti.
Okuma süresi 1 dk
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO'nun, Ukrayna ve çevresinde halen asker bulunduran Rusya'nın 'saldırgan tavırları' karşısında tetikte olduğunu belirtti.