Türk Telekom'dan izolasyonlu reklam

Türk Telekom, yeni yayına giren Ramazan temalı reklam filmini yapım sürecinde uzaktan yönetti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türk Telekom, yeni yayına giren Ramazan temalı reklam filmini, seyahat kısıtlamaları ve izolasyon nedeniyle yapım sürecinde uzaktan yönetti. Proje ön hazırlık aşamaları, fotoğraflar ve online görüşmelerle yapılırken, şehir dışındaki çekimler yönetmenin yerel ekipleri uzaktan yönlendirmesiyle tamamlandı.

Türkiye’nin farklı yörelerindeki ailelerin iftar sofralarının yer aldığı reklam filminin çekimlerinde, hijyen kurallarına en üst seviyede dikkat edildi. Filmde yer alan tüm oyuncular aileleriyle birlikte gerçek ortamlarında çekilirken mesafe kurallarına azami özen gösterildi. Evlerin doğal dekorları korunurken, filmde yer alan sofralar çekim yapılan evlerin imkânları doğrultusunda hazırlandı.

Tüm çekim ekipmanları sterilize edilirken, üç kişilik yerel prodüksiyon ekipleri de sterilize edilmiş tulumlarla evlere girdi. Yerel çekim görüntüleri ve drone çekimleri de internet yoluyla yapım ekiplerine ulaştırıldı. Filmin montaj ve yayına hazırlık çalışmaları da post prodüksiyon ekiplerinin kendi evlerinde çalışmasıyla tamamlandı.