26 °C

Yıldırım, Etimesgut'ta konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Bu ülkeyi bölmeye çalışan, eyaletlere ayırmaya çalışan kim olursa olsun karşısında 80 milyon vatan evladını bulur. Onun için herkes haddini bilsin." dedi.

Yıldırım, Etimesgut'ta konuştu

Başbakan Yıldırım, Etimesgut Belediyesi önünde partisince düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasına tüm Etimesgutluları selamlayarak başlayan ve vatandaşlara, "İki günümüz var, yarından sonra inşallah sandığa gidiyoruz. Etimesgut hazır mı?" diye soran Yıldırım, "evet" yanıtını almasının ardından, "Maşallah, Etimesgut işi bitirmiş. Ömer Halisdemir'in ilçesi Etimesgut, şehitlerinin hesabını sormaya hazır mı? Allah razı olsun." diye konuştu.

Anayasa'nın 18 defa değiştirildiğini ve değiştirilmeyen tarafının kalmadığını belirten Yıldırım, "Eski model bir araba gibi. 82 model bir araba düşünün, freni tutmuyor, vites kutusu dağılmış, kaportası gitmiş, şimdi aynen ona benziyor. Yani şu 82 anayasasıyla Kılıçdaroğlu aynı model, değişime direniyorlar. Be kardeşim, bölünmüş yollar yaptık kaymak gibi, bu yollarda bu arabayla gidilir mi? Buna gayet son model araba lazım değil mi? O zaman Türkiye uçacak, uçacak. Engellerle, eski arabalarla nereye kadar gideceğiz?" değerlendirmesinde bulundu.

Alanı dolduran vatandaşların CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkileri üzerine Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Şimdi boşverin Kılıçdaroğlu'nu da işimize bakalım. Onunla ne vaktimizi geçireceğiz. Adam iki aydır masal okuyor, masal. Kahvecilerle konuşuyor, 'Kahveler kapanacak.' diyor, taksicilerle konuşuyor, 'Taksi durakları kapanacak.' diyor, muhtarlarla buluşuyor 'Muhtarlıklar kapanacak.' diyor. Kardeşim, sen Türkiye'nin geleceği için ne söylüyorsun onu bilelim. Bu millet ne diyor? Evet, işte sana cevap."

Başbakan Yıldırım, "Bu sabah çıkmış 17 tane madde okuyor, bu anayasaya niye 'hayır' vermek lazım geldiğini anlatıyor. Söylediklerinin hepsine baktım, gördüğüm şey şu. Kılıçdaroğlu, bu anayasanın hiçbir maddesini, bir satırını dahi okumamış. Bakın benim ona bir tavsiyem var, iki gün var, hala şansın var, oku, oku, oku, sen de 'evet' de. Artık bu çıkmazdan kurtul." diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Daha önce üye olmadıysanız lütfen üye olunuz.
Giriş Yap Üye Ol!

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.