15 °C

'Performans ödemelerinde hak kaybı olmayacak'

Sağlık Bakanlığı, ''Ocak 2013 döneminin performansa dayalı ek ödemeleri, yeni düzenlemeler doğrultusunda ve zamanında ödenecek olup, personelimizin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır'' açıklaması yaptı.

'Performans ödemelerinde hak kaybı olmayacak'

 

 

 
 
ANKARA - Sağlık Bakanlığı, Ocak 2013 döneminin performansa dayalı ek ödemelerinin, yeni düzenlemeler doğrultusunda ve zamanında ödeneceğini, personelin herhangi bir hak kaybı olmayacağını bildirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, son günlerde basında yer alan ''performansa dayalı ek ödeme sisteminin kalktığı ve sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmayacağına'' haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
Açıklamada, Kamu Hastaneleri Birlikleri'ne 31 Ocak 2013 tarih ve 297 sayılı yazı ile gönderilen Sağlık Bakanlığı duyurusunun, Ocak ayı performansa dayalı ek ödeme hesaplamalarının, sağlık çalışanları lehine düzenlemelerin yer aldığı yeni yönetmeliğe göre yapılması ve mükerrer iş yükü oluşmaması amacıyla yapıldığı kaydedildi.
Ocak 2013 döneminin performansa dayalı ek ödemelerinin, personele yeni düzenlemeler doğrultusunda ve zamanında ödeneceği bildirilen açıklamada, personelin herhangi bir hak kaybı olmayacağı ifada edildi.
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.