e-Nabız tahlil sonucu nasıl öğrenilir?

e-Nabız tahlil sonuçları gibi, sağlık kuruluşlarında yapılan işlemlerin vatandaşlar tarafından kolayca takip edilebilmesini sağlıyor. Vatandaşlar hekim ya da hastane değişikliği durumunda e-Nabız'dan tahlil sonuçlarını gösterebiliyor ve bu da aynı işlemlerin yeniden yapılmasını ve tedavi sürecinin uzamasını engelliyor. Peki e-Nabız tahlil sonuçları nasıl görülüyor?

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Sağlık kurumlarında yapılan tüm işlemler e-Nabız'da toplanıyor. e-Nabız, tahlil sonuçları, teşhisler gibi yapılan tüm işlemlerin kolayca takip edilebilmesini sağlıyor. e-Nabız'dan tahlil sonuçlarının kolayca öğrenilebilmesi, tedavi sürecini de hızlandırıyor. Aynı işlemlerin yeniden yapılması gerekliliğini sona erdiren uygulama sayesinde, doktorlar geçerli mevcut raporlar üzerinden tedavi sürecini devam ettirebiliyor. Peki e-Nabız tahlil sonuçları nereden öğreniliyor? İşte detaylar...

e-Nabız tahlil sonuçları görüntüleme

Sağlık Bakanlığı'nın uygulamalarından biri olan e-Nabız, vatandaşların sağlık kuruluşlarında yaptırdıkları işlemleri tek çatıda topluyor. Buradan COVID-19 aşı durumu takip edilebilirken, hastane ziyaretleri, hastalıklar, reçeteler, tahliller gibi pek çok bilgiye kolayca erişilebiliyor.

e-Nabız'dan tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyenler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan "Akıllı Asistan" bölümünden "Tahlillerim" butonuna tıklayarak geçmiş ve güncel tahlilleri görüntüleyebiliyor.

Burada bulunan tahlillere tıklandığında ise tahlilin detayları görülebiliyor. Örneğin, "Karşılaştır" seçeneğine tıklandığında tahlil sonuçları normal değerlerle karşılaştırmalı bir şekilde, grafik olarak vatandaşlara sunuluyor.

Bunların dışında yine e-Nabız üzerinden Aşı Takvimine de ulaşılabiliyor. Bu takvimde yaptırılan aşılar, hangi dönemde yaptırıldığı gibi bilgiler vatandaşlara sunuluyor. Ayrıca e-Nabız'dan organ bağışı ve kemik iliği bağışı bildiriminde bulunulabiliyor.