5 °C

Ruslar artık sağlık için gelecek

Aralarında tur organizatörleri ile hastane ve estetik merkezi yetkililerinin de bulunduğu 30 kişilik Rus heyeti Dalaman, Çeşme, Balçova, İzmir ve İstanbul’da kaplıca, termal tesis ve sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulundu.

Ruslar artık sağlık için gelecek

Hüseyin GÖKÇE

Türkiye’ye gelen Rus turistlerin sayısı 6 milyonu aştı. 2019’a yönelik rezervasyon ve ön görüşmeler ise sıcak denizlere merakıyla tanınan Rusların yeni sezonda Türkiye’deki sağlık tesislerine yöneldiklerini ortaya oyuyor.

Geçtiğimiz günlerde aralarında tur organizatörleri ile hastane ve estetik merkezi yetkililerinin de bulunduğu 30 kişilik Rus heyeti Dalaman, Çeşme, Balçova, İzmir ve İstanbul’da kaplıca, termal tesis ve sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulundu. Termal Sağlık ve Turizm Derneği’nin (TESTUD) organizasyonuyla Türkiye’ye gelen heyet, sağlık turizmine yönelik geliştirilen özel paketleri inceledi.

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, ziyaretçilerin Türkiye’nin sağladığı imkanlardan çok memnun kaldıklarını belirtti. Özellikle tur operatörlerinin Türkiye’ye yönelik özel paket satışı konusunda çok istekli olduklarını kaydeden Yılık, termal sağlık turizmi potansiyelini yerinde görmek isteyen gelen Rus heyetinin bu alandaki potansiyele hayran kaldığını söyledi. 2019’un Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı ilan edildiğini hatırlatan Yılık, dernek olarak kendilerinin de
Rusya’ya ağırlık verdiklerini anlattı. Yılık, bu kapsamda belirli aralıklarla Rusya’ya ziyarette bulunarak Türkiye’yi anlattıklarını ifade etti.

Rusya’ya yönelik özel çalışma çerçevesinde ikinci Rus heyetini ağırladıklarını belirten Yavuz Yılık, “Rus Heyet, ülkemizin termal zenginliklerini ve başarılı sağlık uygulamalarını gördükçe çok şaşırdı. Heyet içinde yer alan Rus acente ve operatörleri, Türkiye’ye en kısa zamanda paket ve tur satmak istediklerini belirttiler” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap